Parejo, yandan faul yaparak Sergio’yu köşeye sıkıştırdı

Ancak en zor şey Şampiyonlar Ligi finalini Real Madrid’e kaptırmaktı. “Kariyerimin en kötü anlarından biriydi: zafer ya da goldü. Karmaşıktı. Ama her zaman her şeyden olumlu şeyler almanız gerektiğini söylüyorum. Şampiyonlar Ligi’ni kazanmasanız da, aklınızda bulundurmalısınız. kazanma şansı ile o dakikaya kadar geldik “.

MOURINHO’YA KARŞI KLASİKLER

FC Barcelona ile yaşadığı klasikler ve ünlü 5-0 hakkında da konuşacak vakti oldu. “Bir klasik oynamak her zaman inanılmaz. O yıl tüm yarışmalarda çok keyif aldık. Hoşlanmadığımız şeyler ve görüntüler gördük, ama bunlar futbolda olan şeyler ve önemli olan insanların bundan zevk almasıdır” dedi.

“İçsel olarak çok farklı, daha sakin. Tarlada olanların sahada kalması ifadesi kesin değil ama normaldir. Adrenalin ve ayrıca … Genellikle kendimizi bundan izole ederiz ve bunun gibi şeylerin olabileceğini biliyoruz. olur ama tehlikede olan çok şey olduğunda bu karmaşıktır. Kendinizi kontrol edebilirsiniz, ancak bu kadar çok insan olunca işin içine girer. O yıldan itibaren manganalarla daha fazla kontrol edildi ve bu futbol için iyidir “dedi. Mourinho’yla ilgili sorunlar. “Bu benim ilk klasiğimdi ve Madrid’in biraz gerisinde kaldık ve bir aydır gol atmadım. 5-0, iki gol attım, hayatımın en mutlu günlerinden biriydi ”diye hatırladı David Villa 5-0.

“Her zaman söyledim, Messi ile oynamanın harika olduğunu. Sadece öne çıktığım için ayrılmaya karar verdim. Nerede olduğum, nereden alabileceğim konusunda gerçekçi olmaya çalıştım, önemimi kaybettim ve değildim teknik kararlar nedeniyle çok oynamak … Kolay olan şey BCN’de kalmak, başlıkları genişletmek, prestij ve etki olmaktı, ancak sahada olmak istedim. Bir çıkış yolu aradım … Ama tüm medya seviyesi başka bir şeye dönüştü, ama bu kadar basitti: Ben yedek kulübesinde sahada olduğundan daha fazla zaman geçirmek istemediğim için ayrılmaya karar verdim ”, dedi David Villa FC Barcelona’ya veda etmek için.

Sonunda David Villa, spor kariyerindeki en kötü anının Kulüpler Dünya Kupası’nda aldığı sakatlıktan başka bir şey olmadığını hatırladı. “Bununla çok şanslıydım, ama bu çok ciddiydi. O sakatlığı yaşadım, çok şey öğrendim, alışmadığın zaman her şeyin daha kolay olduğunu düşünüyorsun. Futbolcular gibi hissetmedim çünkü Maçlara gittim ama soyunma odasındaydım ya da tribündeydim … Ayrıca iyi bir yıl değildi, yardımcı olamayacağımı hissettim ve kariyerimin en kötü anıydı ”.

Barça bankı, futbol dünyasının en sevilen sandalyelerinden biridir. Ama onu işgal edecek çok az eğitimli koç var. Kültürün futbol düzeyinde takımından ne istediğine uyum sağlayan bir kitapçığın olması çok önemlidir. Ancak bu, çok önemli olmasına rağmen, varsayımsal bir iş teklifinde talep edilebilecek birçok koşuldan sadece biridir: hücum oyunu, taş ocağı bilgisi, tabandan gelen futbola inanç, sonuçlar, büyük yıldızların yönetimi, pazarlığa açık olmayan çalışma yeni bahis sitesi kapasitesi, tekil bir dış ve iç baskı ile nasıl başa çıkılacağını bilmek … 

27.12.2016

Saat 09:39 CET

Ivan San Antonio

Tüm bu gereksinimler, bu işi her yönden en zorlu işlerden biri haline getiriyor. Belki de ödül, sadece finansal olarak değil, tüm çabayı buna değer kıldığı için. Ama Barça bankı yanar, kazanır ya da kaybeder. Çok fazla kazanmak bile yanıyor, takımı kazanan bir makineye bile dönüştürüyor. Pep Guardiola, Aralık 2010’da üçüncü sezonunun ortasında yaptığı açıklamada, “Kendimi yıllarca Barça’da çalıştırdığını görmüyorum,” dedi.

paralel yarışlar

Santpedor’un adamı, Barça B’yi iyi bir antrenör olduğuna ikna ettikten sonra ilk takımı devraldığında iki sezona imza attı. Blaugrana kulübü için geçerli olan, ancak diğer kuruluşlar için gözden geçirilebilir bir seçenek olan uzun sözleşmeler istemiyordu. Bunun nedeni Guardiola’nın oturmadan önce Camp Nou bankını işgal etmenin ne demek olduğunu herkesten daha iyi biliyor olmasıydı. Öyle ki ilk iki sezonun ardından her yıl yenilemeye karar verdi. Tıpkı Luis Enrique gibi. 

Asturya koçu, yıllar önce iştirakini yönettiği Barça’ya indiğinde iki sezon boyunca kendini adadı ve Pep gibi, ilk iki sezonu başarıyla atlattıktan sonra, birini daha imzalama kararı aldı. Kısa vadede gerginliği korumanın, kulübü spor planlamasını koşullandırabilecek sözleşmeden doğan taahhütlerden kurtarmanın ve aynı zamanda geleceğin sahibi olmanın akıllıca bir yolu. Münhasıran. Barça için bile avantajları var ama mantıksal olarak bazı dezavantajları da var.

bekleyen teknisyen Eğer işler yürümezse, Gerardo Martino’da olduğu gibi, güle güle, çok iyi ve bol şans. Mübarek sorun, Guardiola’da olduğu gibi ve aynı zamanda Luis Enrique ile de olduğu gibi, takımın unvanları ikna edip kazandığı zamandır. Birçok başlık.

Guardiola ve Luis Enrique, Barselona için unvan topladı

Luis Enrique için bir madde

Bu senaryoda inisiyatif alan Barça değildir çünkü koçun devamlılığı her şeyden önce koçun kendisine bağlıdır. Geleceğine karar verecek olan Asturyan olacak. Bu, Blaugrana spor yönetiminin, Luis Enrique’nin Camp Nou’daki macerasını sona erdirmeye karar verirse bir çözümü doğaçlama yapmak zorunda kalmamak için planlanan tüm seçeneklere sahip olması gerektiği anlamına gelir. Pep’ta da olduğu gibi, bu durum gerçekleşirse, Asturian gelecek sezon hiçbir takımı yönetmeyeceğinden emin oldu. Barça’nın yandığına, yıprandığına ve onu eğitenleri boşalttığına dair bir kanıt daha.

Valencia bir kez daha Osasuna’ya karşı oynadığı maçta bir rakibin, bu ligin 17 gününde yedinci kez maçın son anlarında rakibinin kendisini nasıl gol atmayı başardığını bir kez daha gördü, bu da mücadele etmek isteyen bir takımın tutarlılık eksikliğinin bir göstergesi. Şampiyonlar Ligi’ni oynayın ve bu artık küme düşmekten kaçınmaya mahkumdur.

10 Oca 2017, 21:02 CET

Temiz bir sayfa bırakmadan yirmi lig maçı ekleyen Valensiya ekibinin zayıf savunması başlı başına önemli bir levha, buna sonuçları birleştirecek karakter eksikliği ekleniyor ve bu da onlara altı puana mal oluyor.

El Sadar’ın oyunu, bu sezon Valencia’nın eksikliklerinin açık bir örneğiydi: savunmada hediyeler, bir oyunu kontrol edememe, sahada liderlerin yokluğu ve oyuncularında, gerektiğinde son çarpışmalarda daha da belirgin olan belirgin bir gerginlik. bir sonucu savun.

Böylece, üç kez Lig’in sonunu Valencia’ya bağlayabildi, sondan beş dakika sonra ve lehine 2-3 ile maksimum penaltı kaçırdı, bu da bir Osasuna’ya uzatma süresinde eşitliği sağlayan kanatları verdi. oyun.

Valencia’nın son dakikalarda gol yemediği yedi maçtan dördü puan kaybıyla sonuçlandı. Dün geceki maçın yanı sıra, Betis ve Barcelona’ya hem 2-3 mağlup, hem de Málaga’ya (2-2) Mestalla’da oynanan maçlarda da geldi.

Bu dört maça ek olarak, maçın son şansını etkilemese de, son dakikalarda Las Palmas (2-4), Atlético de Madrid (0-2) ve Real Sociedad’a karşı golünün delindiğini gördü ( 3-1), bu son maçta Bakkali daha sonra 3-2 attı.

Voro, Valencia’nın Osasuna’ya karşı çekişmesini bir “darbe” olarak tanımlıyor

Valencia, Garcia Pitarch’ın suçlamalarını reddediyor

Aksine, La Liga’da Valencia oyunun son bölümünde yalnızca iki gol atabildi. San Sebastián’daki steril gole ek olarak, Parejo 87. dakikada Alavés’e karşı bir penaltı attı ve bu da Valencia’ya Mestalla 2-1 galibiyetini verdi.

Mestalla patladı. Haklı olarak ve herkese karşı. Önce Peter Lim’i işaret etti. Parejo ve arkadaşları onlarınkini aldı. Ve Estrada Fernández de kaçmadı, bu da Valencia’yı çok üzdü.

01/03/2017

09/07/2017 tarihinde 14:42 CEST

Joan Pi

Sıska bir köpeğin pire olduğu, tüm ché’ye uygulanabilir. Hakem, suç işlemekten kaçınmak için bacaklarını silken debutan Javi Jiménez’in girmemesi nedeniyle ceza olarak Tucu Hernández havuzunu işaret ettiğinde oyunun iki dakikası bile geçmemişti. Ancak Estrada, Tucu’nun yaramazlığını yuttu ve böylece yerel çöküşte işbirliği yaptı. Valencia’nın bugün olduğu kart evi, Mestalla’daki korkunç bir atmosferin ortasında çökmeye başladı.

Voro’nun 0-1’iyle partiden ayrılmamaya çalıştı. Dişlerini gıcırdattılar ve yollarına devam ettiler. Parejo, yandan faul yaparak, Sergio’yu köşeyi terk etmeye zorladı. Kısa bir süre sonra Enzo, sıkı bir şekilde ortaya çıkan bireysel bir hareketin ardından çapraz bir ayakkabı açtı. Bir umut nefesi gibiydi. Ama değil. Pratik olarak daha sonra Kelt tekrar vurdu. İlk yarıda çok sakar olan Cancello, alanın önünde topu kaybetti, Bongonda durumdan faydalandı ve şutu, ilk yarıda Jiménez tarafından istemsiz bir şekilde kaleye saptı.

Vigo’nun ikinci golü çok sert bir darbe oldu ama çok daha kötüsü, beş dakika sonra 19. Celta’nın Karşı Saldırısında olan şeydi. El Tucu, Cancelo’yu geride bırakan ve Wass’ın şüpheli bir durumda üçüncü ziyaretçiyi bitirmesi ve UCI’yi Valencia’ya göndermesi için ortalamayı bitiren Bongonda için grubu açar.

Atmosfer, Valensiya oyuncuları için nefes alamaz hale geldi, onlarınkiler ve skorbordun muazzam baskısıyla yuhalandı. Ama rakiplerine teslim olmadan, baştan çok cesaretle savaşmaya devam ettiler. Her zaman yüzünü gösteren ve takımının en önemli özelliği olan Parejo, tribünlerden gelen sürekli öfkeye rağmen, üst direğe başka bir yanal faul yaptı. Ché orta saha oyuncusu, Rodrigo gibi ilk yarının son dakikalarında yeni bir şans yakaladı. İlk önce soldan yüksek giden alanın içinden bir şut ve ardından, molanın kenarında, Parejo’nun Sergio’ya karşı mükemmel bir asistini bitirdiğinde en net olanı.