„Popełniają takie zachowania przez lata, zanim zostaną zatrzymani” – stwierdzili autorzy jednego z badań

Niezależnie od tego, gdzie obowiązują przepisy farmaceutyczne, szpitale w całym kraju byłyby mądre, gdyby w tym roku zwróciły większą uwagę na wydatki na leki, zlecając każdemu ze swoich oddziałów opracowanie kreatywnych strategii proaktywnego ograniczania kosztów.

Podejmując te wysiłki, przedstawiciele pracowników stają przed wyjątkowymi wyzwaniami. Ponieważ często mają do czynienia z ostrymi pacjentami, nie mają czasu, aby inne oddziały mogły optymalnie zoptymalizować dobór leków. Ponadto nadużywanie ER jest nadal powszechne, szczególnie (choć nie wyłącznie) wśród nieubezpieczonych lub niedostatecznie ubezpieczonych pacjentów, a trzy czwarte lekarzy na ostrym dyżurze zgłosiło, że problem pogorszył się w 2015 r. Jako inny przykład, osoby na ostrym dyżurze często używają wielu doświadczyli najbardziej dramatycznych wzrostów cen, takich jak tabletki witaminy K – stosowane w celu odwrócenia antykoagulacji i zapobiegania krwawieniom spowodowanym przez rozcieńczającą krew warfarynę – która wzrosła z kilku dolarów za tabletkę do ponad 60 dolarów za tabletkę w ostatnich kilku latach lat.

Pomimo tych wyzwań, lekarze na ostrym dyżurze mogą odegrać ważną rolę w łagodzeniu rosnących cen leków, minimalizując w ten sposób koszty dzięki sprawdzonym taktykom, takim jak te poniżej, które, jak widziałem, skutkują znacznymi oszczędnościami w szpitalach w całym kraju:

1. Aktywna współpraca z innymi działami: Zespoły interdyscyplinarne stały się ostatnio głównym trendem w opiece zdrowotnej i nie bez powodu; jednak głos ER – często odbierany jako a "silos" w szpitalu – czasami jest niesłyszalny. Lekarze z izby przyjęć powinni aktywnie poszukiwać możliwości współpracy z farmaceutami klinicznymi w celu wymiany informacji o pacjencie, aby zapobiegać kosztownym błędom medycznym, proaktywnie oceniać koszty i skuteczność leków i ich alternatyw, odpowiednio zarządzać formułami, aby zmniejszyć ryzyko niedoborów leków i nie tylko. Na przykład w jednym szpitalu zespół lekarzy medycyny ratunkowej współpracował z oddziałem apteki, aby rozwiązać kosztowny problem: niektóre leki, które po otwarciu tracą ważność w ciągu godziny, docierały do ​​pacjentów zbyt późno, powodując ogromne marnotrawstwo. Interdyscyplinarny zespół zaopatrzył szafy dyspensyjne ER "gotowy do wyjścia" zajmują się pudełkami z tymi lekarstwami, kroplówkami i innymi potrzebnymi produktami – oszczędzając cenny czas, ponieważ farmaceuci nie muszą już reaktywnie zbierać tych materiałów i dostarczać ich na ostry dyżur. Zespół dodatkowo ograniczył marnotrawstwo, opracowując system, w którym niewykorzystane leki – na przykład te uznane za nieodpowiednie dla pacjentów po wyjęciu z szafki – mogłyby zostać zwrócone do ich centrów dystrybucji w celu uzyskania kredytu finansowego.

2. Rozważ kreatywne i opłacalne alternatywy: lekarze na izbach przyjęć mogą również obniżyć koszty, rozważając bardziej opłacalne, ale nadal skuteczne leki lub alternatywy dla tradycyjnych planów terapii. Na przykład wielu lekarzy medycyny ratunkowej uwzględniło koszt w zestawach zamówień leków pierwszej, drugiej i trzeciej linii dla różnych pacjentów i schorzeń – czasami programując "$$$$" pojawiać się jako przypomnienie obok najdroższych opcji. Inni opracowali wymiany terapeutyczne, w których jeden lek jest uważany za bezpieczny i wystarczająco skuteczny, aby leczyć wiele schorzeń, obniżając koszty zapasów związane z większą różnorodnością. Niektórzy lekarze z izby przyjęć znaleźli również sposoby, takie jak używanie rozpórek do inhalatorów, aby zmniejszyć ilość odpadów poprzez wytwarzanie jednego leku "rozciągać" wśród pacjentów. Wreszcie, ponieważ szpitale są obciążane opłatami za leki, gdy tylko opuszczą gabinet, lekarze medycyny ratunkowej mogą skorzystać z narzędzi edukacyjnych – takich jak oprogramowanie Lexicomp – aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami o lekach i klinice oraz unikać kosztownych błędów. Ponieważ pracownicy ER z konieczności mają większą autonomię w zakresie składania zamówień na leki, lekarze na tym oddziale mają wielką odpowiedzialność za rozważenie takich kreatywnych strategii, aby pozytywnie wpłynąć na wyniki ich szpitala.

3. Selekcja w celu zmniejszenia liczby niepotrzebnych przyjęć: Jednym z największych wyzwań stojących przed lekarzami na ostrym dyżurze jest ciągły wzrost liczby wizyt na ostrym dyżurze – wielu bez nagłych przypadków – dużym kosztem do szpitali. Tendencja ta utrzymywała się nawet po wdrożeniu Ustawy o przystępnej opiece, mającej częściowo na celu zmniejszenie zależności od izb przyjęć poprzez ułatwienie pacjentom uzyskania ubezpieczenia, ponieważ inne kwestie, takie jak zamykanie gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej, nadal napędzają niewłaściwe wykorzystanie zasobów. Aby przeciwdziałać tej tendencji, lekarze przyjęli systemy segregacji pacjentów, oddzielając rzeczywiste nagłe przypadki od tych, które można szybko rozwiązać bez przyjęcia do szpitala lub skierować do bardziej odpowiedniego oddziału. Na przykład niektórzy zmniejszyli koszty przyjęć na astmę – stan, który spowodował 1,6 miliona wizyt w nagłych wypadkach w 2013 roku – poprzez utworzenie stacji, w których pacjenci bez objawów zagrażających życiu mogą otrzymać wstępne leczenie (takie jak albuterol lub poradnictwo), aby ich pokonać. dopóki nie zobaczą lekarza pierwszego kontaktu. Inni wyznaczyli kierowników przypadku do powtarzających się pacjentów, aby zminimalizować ich szanse na ponowne przyjęcie. Kierownicy przypadków mogą między innymi łączyć pacjentów – którzy należą do prawie jednego na 10 dorosłych Amerykanów, którzy nie przyjmują leków zgodnie z zaleceniami, ponieważ ich na to nie stać – z bezpłatnymi zasobami, takimi jak GoodRx.com (a porównywarka, która pomaga konsumentom znaleźć oferty dotyczące narkotyków) lub programy pomocy i rabatów na leki, do których mogą się kwalifikować. Takie strategie mogą radykalnie poprawić przestrzeganie zaleceń lekarskich, których brak w USA kosztuje szpitale około 100 do 300 miliardów dolarów rocznie.

Julie Rubin, PharmD, BCPS, jest dyrektorem ds. Usług klinicznych w CompleteRx, wiodącej firmie zarządzającej aptekami. Ma 20-letnie doświadczenie w farmacji klinicznej, doradzając dyrektorom szpitali i służby zdrowia w całym kraju w krytycznych kwestiach, takich jak rosnące koszty leków, i posiada certyfikat rady w zakresie farmakoterapii.

Główne źródło

New England Journal of Medicine

Źródło: Gupta R, et al "Rosnąca cena naloksonu – zagraża wysiłkom mającym na celu powstrzymanie zgonów spowodowanych przedawkowaniem" N Engl J Med 2016; 375: 2213-2215.

Drugie źródło

Polityka zarządzania ryzykiem i opieki zdrowotnej

Źródło: Iuga AO, et al "Przestrzeganie i koszty opieki zdrowotnej" Polityka zarządzania ryzykiem w zdrowiu 2014; 7: 35-44.

Lekarz polecił pacjentowi stanąć przed nim. Ujął jej krocze i włożył palce do jej pochwy przez https://yourpillstore.com/pl/idealica/ ubranie, wielokrotnie przesuwając dłoń do jej okolicy odbytu. Następnie ścisnął jej piersi, zgodnie z formalnym oskarżeniem złożonym przez Medical Board of California.

Pacjentka, której towarzyszyła na wizycie 4-letnia wnuczka, zapytała, dlaczego zgodnie z dokumentami jest to konieczne do rozpoznania infekcji dróg moczowych. Powiedział jej, żeby pozwoliła mu wykonywać swoją pracę.

W trzech innych przypadkach zarząd stwierdził, że lekarz rodzinny, Ramon Fakhoury z kalifornijskiego imperium śródlądowego, dotykał genitaliów pacjentów bez powodu medycznego. W 2016 r. Zarząd przyznał mu 35-miesięczny okres próbny, wymagający m.in. posiadania przyzwoitki przy leczeniu kobiet.

Fakhoury nie przyznał się do zarzutów, według swojego adwokata, a postawione mu zarzuty karne zostały wycofane. Jeśli w przyszłym roku pomyślnie przejdzie okres próbny, będzie mógł ćwiczyć bez ograniczeń.

Z misją ochrony pacjentów i rehabilitacji lekarzy – a nie kary – komisja lekarska Kalifornii i osoby w innych stanach podejmują decyzje na podstawie przepisów i norm, które mogą wydawać się niezgodne w erze #MeToo.

Kalifornia jest często wymieniana jako jeden z bardziej rygorystycznych stanów w nadzorowaniu lekarzy. Ale według komisji lekarskiej bardzo niewiele skarg na nadużycia seksualne jest zgłaszanych do rady w pierwszej kolejności, historycznie poniżej 200 osób rocznie. Jeszcze mniej skutkuje formalnym oskarżeniem lekarza. A kiedy okaże się, że dyscyplina jest uzasadniona – zwykle w mniej niż 20 przypadkach rocznie – rada ma tendencję do łagodzenia kar, czasami przyznając kilka lat okresu próbnego, nawet w przypadku poważnych przewinień, zgodnie z analizą KHN dokumentacji medycznej.

Ponad jedna trzecia lekarzy ukaranych przez zarząd Kalifornii w sprawach dotyczących domniemanych nadużyć seksualnych otrzymała zawieszenie w zawieszeniu w ciągu ostatnich 10 lat – niektórzy więcej niż raz. Okres próbny – który nie jest postępowaniem karnym, ale nakłada warunki na licencję lekarza – często wymagał tymczasowych opiekunów, a także psychoterapii i kursów w "granice zawodowe" i etyki. (W okresie próbnym komisja lekarska może nakładać warunki lub ograniczenia na licencję lekarza jedynie w postępowaniu cywilnym; nie podejmuje działań przed sądem karnym).

"Uwielbiają dawać drugą szansę" lekarzom, powiedział Marian Hollingsworth z San Diego, częsty krytyk kalifornijskiej komisji lekarskiej. "To sprawia, że ​​zastanawiasz się, jakie są ich priorytety … Ich pierwszą lojalnością jest bezpieczeństwo pacjentów, a to nie zawsze się zdarza."

Niedawne, szokujące doniesienia o latach znęcania się przez lekarza z USA Gymnastics Larry’ego Nassara i ginekologa z Uniwersytetu Południowej Kalifornii, George’a Tyndalla – a także ogólnokrajowe doniesienia o niewłaściwym postępowaniu lekarzy przez Atlanta Journal-Constitution i Associated Press – tylko wzmogły obawy dotyczące czy wykorzystywanie seksualne jest traktowane w medycynie wystarczająco poważnie.

Nassar, oskarżony o wykorzystywanie przez dziesiątki dziewcząt i kobiet pod pozorem leczenia, odsiaduje obecnie wyrok dożywocia. Prokuratorzy rozpatrują zarzuty karne przeciwko Tyndallowi w ponad 50 sprawach, a stanowa komisja lekarska zawiesiła jego licencję w celu cofnięcia. Zaprzeczył zarzutom.

W zeszłym tygodniu 17 kobiet pozwało Uniwersytet Columbia i stowarzyszone z nim szpitale, twierdząc, że placówki zajmowały się ukrywaniem dziesięcioleci nadużyć seksualnych przez jedną z jego ginekologów położniczych.

Badania wykazały, że wielu lekarzy, którzy wykorzystują seksualnie pacjentów, podobnie jak inni sprawcy nadużyć, nie poprzestaje na jednej ofierze. one "popełniać takie zachowanie przez lata, zanim zostanie zatrzymany," – powiedzieli autorzy jednego z badań.

W tym kontekście gubernator Kalifornii.