Postarejte se o své srdce a mozek vás může následovat

Zde je několik informací, které pomohou uklidnit vaše obavy.

Běžné obavy z očkování proti chřipce a očkování

Chřipka může způsobit autismus. Jedna mylná představa, která přetrvává navzdory důkazům o opaku, je spojení očkování a autismus. Tento strach se poprvé objevil kvůli thimerosalu, formě rtuti používané jako konzervační látka pro vakcíny, která byla údajně spojena s autismem, ale od té doby se ukázala jako nesouvisející. Jako preventivní opatření byl thimerosal odstraněn ze všech dětských vakcín a většiny, ale ne ze všech, očkování proti chřipce v roce 2001. A přestože thimerosal již v dětských vakcínách není, míra autismu stoupla, což je opak toho, co by se dalo očekávat, pokud by konzervační látka způsobila autismus. „Neexistuje absolutně žádný důkaz, že by vakcína proti chřipce způsobovala autismus,“ říká Dimond. Chřipka vám může dát chřipku. Další běžný strach z vakcíny proti chřipce je, že způsobuje chřipku. „Toto je příběh starých manželek,“ říká Dimond. „Vakcína je vyrobena z mrtvého viru a je docela těžké zachytit nemoc z mrtvého viru.“ To, co očkovací látka proti chřipce udělá, je spíše seznámit vaše tělo se zabitým virem, aby si v případě potřeby mohlo vyvinout správnou imunitní odpověď. s živým virem se setkáte později v chřipkové sezóně. Chřipka je bolestivá. Někteří lidé se bojí chřipky jednoduše proto, že se bojí jehel a bolesti, kterou způsobují. To je platný argument, ale Dimond říká, že jedna nebo dvě sekundy bolesti, které pocítíte z očkování proti chřipce, jsou na seznamu bolestivých věcí, které v životě zažijete, docela nízko. „Bolí to mnohem méně než chřipka na jeden nebo dva týdny,“ argumentuje. A co víc, nedávno dostupné vakcíny proti chřipce jsou k dispozici s menšími, kratšími jehlami, které se místo svalu injekčně aplikují do kůže, čímž se eliminuje mnoho bodnutí. Záběr na chřipku s mikroihlou, nazývaný intradermální Fluzone, je kratší než jedna desetina palce, na rozdíl od standardní jehly dlouhé až jeden a půl palce. Pokud vás po očkování proti chřipce bolí paže, můžete vždy nanést led nebo užít Tylenol. A pokud se smrtelně bojíte jehel, pak je nosní sprej alternativou, která je k dispozici zdravým lidem ve věku od 2 do 49 let. Chřipka není účinná. Další mylná představa je, že očkování proti chřipce není dostatečně účinné, aby si zasloužilo jeho získání. CDC však uvádí, že záběry jsou účinné při prevenci chřipky mezi 70 a 90 procenty, a dokonce i těm, kteří onemocní, vakcína poskytuje alespoň částečnou ochranu a snižuje míru hospitalizace kvůli komplikacím s chřipkou. A co víc, když dostanete očkování proti chřipce, pomáháte chránit lidi, se kterými přicházíte do styku – například malé děti nebo starší lidi – kteří mají slabší imunitní systém.

Kdo by neměl dostat očkování proti chřipce

V roce 2010 CDC změnilo své doporučení, kdo by měl dostat vakcínu proti chřipce, s tím, že by měli být očkováni všichni starší 6 měsíců. Existuje však několik lidí, kteří by neměli dostat očkování proti chřipce. Obsahují:

Děti mladší 6 měsíců Lidé, kteří v minulosti špatně reagovali na očkování proti chřipce Lidé s vážnými alergiemi na slepičí vejce Lidé, kteří do šesti týdnů po chřipce dostali v minulosti syndrom Guillain-Barré

Pokud máte středně těžké nebo těžké onemocnění s horečkou, jednoduše počkejte na očkování proti chřipce, dokud příznaky neustoupí.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v chladu Chřipka

Umýváte si během COVID-19 správně ruce? Vyplňte tento kvíz a zjistěte, zda máte dobré techniky hygieny rukou

Který způsob mytí https://harmoniqhealth.com/cz/ rukou zabíjí nejvíce zárodků? Je lepší teplá nebo studená voda? Pokud k ochraně použijete mýdlo a vodu nebo dezinfekční prostředek na ruce. . .

Od Alyssa Etier 13. října 2020

Váš průvodce očkováním na podzim: Chraňte se před chřipkou, zápalem plic a pásovým oparem

Náš imunitní systém s věkem klesá, což je ještě důležitější pro dospělé, kterým je 50 a více let, aby se nechali očkovat.

Od Briana P. Dunleavyho, 9. října 2020

Může keto dieta pomoci v boji proti chřipce?

Studie zjistila, že dieta s nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem tuků chrání myši před chřipkou.  

Od Don Rauf 5. prosince 2019

Co potřebujete vědět o chřipkové sezóně 2019–2020

Úmrtí čtyřletého dítěte v Kalifornii podtrhuje závažnost onemocnění a důležitost očkování, tvrdí zdravotníci.

Od Don Rauf, 20. září 2019

Antibiotika mohou snížit účinnost vakcíny proti chřipce narušením střevních mikrobů

Nová studie naznačuje, že orální antibiotika mohou snížit imunitní odpověď těla na vakcínu.

Od Don Rauf, 12. září 2019

Počet dětí, kterým chybí kritické vakcíny, stále stoupá

První případ dětské úmrtí související s chřipkou u neočkovaného dítěte přichází jako zpráva CDC o celkovém očkování jiných infekčních chorob. . .

Od Fran Kritz, 17. října 2018

Nový výzkum chřipky může signalizovat novou léčbu

Studie vynulovala, proč je proti konkrétnímu kmenu chřipky tak těžké bojovat.

Od Shari Roan, 23. března 2018

Zůstat zdravý v letadle může souviset s tím, kde sedíte

Studie zárodků v letadle sledovala, jak se infekční nemoci šíří na osobních letech.

Od Shari Roan 20. března 2018

Jak zlomit horečku: Tipy doporučené lékařem

Do 14. listopadu 2017

10 lékařem schválených přírodních léků proti nachlazení

Do 14. listopadu 2017 “

Oxid uhelnatý (CO) je vysoce jedovatý plyn, který může být smrtelný při vdechnutí velkého množství. Plynný kysličník uhelnatý není vidět ani cítit, což je ještě nebezpečnější. Oxid uhelnatý může proniknout do vašeho domova, aniž byste o tom věděli, dokud se neobjeví příznaky.

Čím delší a významnější je expozice člověka oxidu uhelnatému, tím závažnější příznaky se mohou stát, což nakonec vede ke smrti.

Oxid uhelnatý v domácnosti

Špatně fungující nebo nevhodně používaný systém vytápění, vaření nebo větrání v domácnosti může umožnit únik plynného oxidu uhelnatého do vzduchu, takže můžete dýchat toxický plyn, aniž byste o tom věděli.

Oxid uhelnatý může pocházet z řady zdrojů v domácnosti:

Pecové systémy a komíny s netěsnostmi Petrolejové ohřívače Kamna na dřevo a krby Plynové generátory Generátory Spotřebiče poháněné benzínem Ohřívače prostoru na plyn Krby, které nejsou odvětrávány Cigarety a kouř z trubek

Oxid uhelnatý a vaše zdraví

Když plynný oxid uhelnatý kontaminuje vzduch, vdechnete více oxidu uhelnatého než kyslíku. Jakmile se oxid uhelnatý dostane do těla, dostane se do krve, kde zaujme místo kyslíku; k tomu dochází zejména v životně důležitých orgánech, jako je mozek a srdce, které se pak zbavují kyslíku.

Mezi první příznaky otravy oxidem uhelnatým patří:

Těsnost na hrudi nebo dušnost Únava Nevolnost Zmatení Bolesti hlavy Závratě

Jak oxid uhelnatý ovlivňuje vaše zdraví, závisí na množství expozice oxidu uhelnatého a na tom, jak dlouho expozice trvá. Otrava oxidem uhelnatým může způsobit některé z okamžitých krátkodobých účinků uvedených výše, ale může se rychle stát vážným, na řadě je nevolnost, zvracení a ztráta svalové koordinace. Vdechnutí velkého množství oxidu uhelnatého může rychle vést k bezvědomí a udušení.

Prevence otravy oxidem uhelnatým

Detektor oxidu uhelnatého je nezbytností každé domácnosti a je stejně důležitý jako detektor kouře. Detektory CO by měly být umístěny v blízkosti všech ložnic; jsou jediným způsobem, jak poznáte, zda oxid uhelnatý ovlivňuje kvalitu vzduchu ve vašem domě, a může pomoci předcházet vážným nemocem a dokonce i smrti.

Dodržujte všechny pokyny výrobce, včetně toho, jak často je třeba jednotku vyměňovat, a vždy se ujistěte, že na zakoupeném modelu je certifikační štítek UL (Underwriters Laboratories). Bohužel ne všechny detektory oxidu uhelnatého jsou stoprocentně účinné – některým značkám se nezávislé testování dařilo a jiným ne. Před nákupem prozkoumejte modely a vyberte si ten, který v testech získal nejvyšší hodnocení.

Pokud zaznamenáte jakékoli příznaky otravy oxidem uhelnatým, i když nezazněl poplach detektoru, okamžitě vyveďte všechny z vašeho domu na čerstvý vzduch.

Podle americké agentury pro ochranu životního prostředí je používání detektoru oxidu uhelnatého pouze součástí účinné prevence. Zajistěte také pravidelnou údržbu všech zařízení spalujících palivo a správně fungujících. Chcete -li snížit riziko oxidu uhelnatého ve vaší domácnosti, postupujte podle těchto tipů:

Při používání krbu vždy otevřete kouřovod. Nikdy nenechávejte auto zapnuté v garáži; pokud jej například zahřejete před jízdou v zimě, udělejte to venku. Buďte opatrní při používání kamen na dřevo: Ujistěte se, že jsou certifikovány americkou agenturou pro ochranu životního prostředí a že se dveře pevně zavírají. V petrolejových ohřívačích použijte vhodné palivo. Zajistěte, aby všechny plynové spotřebiče ve vaší domácnosti fungovaly správně a často je kontrolujte. Nechte svou pec a celý topný systém každoročně zkontrolovat a vyčistit odborníkem. V interiéru nikdy nepoužívejte benzínové stroje nebo grily na dřevěné uhlí. Rychle opravte všechny netěsnosti v systému ústředního vytápění.

Je důležité provést tato bezpečnostní opatření, abyste se ujistili, že nebudete mít doma oxid uhelnatý. Monitory oxidu uhelnatého, používané ve spojení s tipy pro preventivní bezpečnost, vám mohou pomoci chránit vás a vaši rodinu před otravou oxidem uhelnatým.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější ve Zdravém domově

5 nejlepších odvlhčovačů pro váš domov

Správný odvlhčovač odstraní ze vzduchu přebytečnou vlhkost a zabrání tvorbě plísní.

Od Katherine Louie, 22. června 2018

Nejlepší matrace Toppers

Oživte opotřebovanou postel jedním z nejlepších matracov.

Od 6. června 2018, Sarah Kovac

8 z nejlepších matrací, které si můžete koupit právě teď

Potřebujete novou matraci? V klidu. Shromáždili jsme nejlepší z nejlepších.

Od 6. června 2018, Sarah Kovac

Nejlepší matrace pro boční pražce

Pokud spíte na boku, pravděpodobně budete od matrace potřebovat něco jiného, ​​než vyžadují pražce na zádech a žaludku. Tyto matrace dodávají.

Od Sarah Kovac 30. května 2018

5 nejlepších zvlhčovačů pro každou potřebu

Tyto zvlhčovače vzduchu mohou pomoci zlepšit pohodlí vašeho domova, zejména v chladných a suchých měsících.

Od Caitlin McCormack 16. dubna 2018

5 nejlepších čističek vzduchu

Zhluboka se nadechnout. Tyto čističky vzduchu mohou pomoci snížit prašnost, pach a další alergeny pro pohodlnější domov.

Od Caitlin McCormack 13. dubna 2018

Kód vlajky USA: Správná etiketa vlajky

Do 15. listopadu 2017

Pravda o lapačích snů

Do 15. listopadu 2017

Skutečný význam keltského prstenu

Do 15. listopadu 2017

Top 9 webových stránek pro dívky

Do 15. listopadu 2017 “

Angela Timashenka Geiger, hlavní strategická ředitelka Alzheimerovy asociace

Speciální pro Doctor’s Ask

Mozek je řídícím a velitelským centrem vašeho těla. Jeho síla je komplexní, obrovská a vzbuzuje bázeň-což znamená, že představa péče o něj může být zastrašující.

Nedávné průzkumy naznačují, že drtivá většina lidí si uvědomuje, že může snížit své riziko kognitivního poklesu. Co nevědí, je, co dělat a kde začít.

Potenciál snížit riziko kognitivního poklesu spočívá v mnoha stejných zdravých návycích, které jsou obecně dobré i pro vaše zdraví. Alzheimerova asociace vydala těchto 10 způsobů, jak milovat svůj mozek na počest měsíce Alzheimerovy choroby a mozku:

1. Rozbijte pot

Cvičení neznamená jen dobře vypadat v plavkové sezóně. Několik studií zjistilo souvislost mezi fyzickou aktivitou a sníženým rizikem kognitivního poklesu. Věnujte se pravidelnému kardiovaskulárnímu cvičení, které zvýší váš srdeční tep a zvýší průtok krve do mozku a těla.

2. Stiskněte Knihy

Některé z nejsilnějších důkazů o snížení rizika demence se točí kolem let formálního vzdělání – a to neznamená získání titulu Ivy League. Může to být tak jednoduché, jako kdybyste šli na hodinu do místní školy nebo komunitního centra nebo online. Formální vzdělávání v jakékoli fázi života pomůže snížit riziko kognitivního poklesu a demence.

3. Butt Out

Důvody, proč přestat kouřit, jsou nekonečné, ale můžete dodat, že to může pomoci snížit riziko kognitivního poklesu. Ukončení kouření může snížit riziko na úroveň srovnatelnou s úrovní u lidí, kteří nekouřili.

4. Následuj své srdce

Víte, že je to dobré pro vaše tělo, ale věděli jste také, že to může být dobré pro váš mozek? Důkazy ukazují, že rizikové faktory kardiovaskulárních chorob a mrtvice – obezita, vysoký krevní tlak a cukrovka – negativně ovlivňují váš mozek a kognitivní zdraví. Postarejte se o své srdce a mozek by vás mohl následovat.

5. Hlavu vzhůru!

Další na důkazech podložený tip na snížení rizika kognitivního poklesu: Vyhněte se poranění hlavy. Poranění mozku může zvýšit vaše riziko kognitivního poklesu a demence, proto noste bezpečnostní pás, při kontaktních sportech nebo jízdě na kole používejte přilbu a podnikněte kroky k prevenci pádů.

6. Palivo vpravo

Nedávné průzkumy naznačují, že více než dva ze tří lidí uvedli, že můžete snížit riziko kognitivního poklesu konzumací jedné nebo dvou správných „superpotravin“ – což je mylná představa, protože neexistuje žádný výzkum, který by ukazoval, že jednotlivá jídla mají vliv. Co víme: Jíst zdravou a vyváženou stravu s více zeleninou a ovocem může pomoci snížit riziko kognitivního poklesu. Přestože je výzkum diety a kognitivních funkcí omezený, ke snížení rizika mohou přispět některé diety, včetně středomořské a středomořské DASH (dietní přístupy k zastavení hypertenze).

7. Chytit nějaké Zzzs

Znáte ten pocit: Když se dostatečně nevyspíte, cítíte se „vypnuto“ a nepracujete na plný výkon. Existují také dlouhodobá rizika: Nedostatek spánku kvůli podmínkám, jako je nespavost nebo spánková apnoe, může mít za následek problémy s pamětí a myšlením.

8. Pečujte o své duševní zdraví

Některé studie spojují historii deprese se zvýšeným rizikem kognitivního poklesu, takže pokud máte příznaky deprese, úzkosti nebo jiných problémů s duševním zdravím, vyhledejte lékařské ošetření. Zkuste také zvládnout stres.

9. Buddy Up

Ty obědy s přáteli jsou zábavné, ale mohou mít pozitivnější účinek, než jste si mysleli. Sociální angažovanost může podporovat zdraví mozku, proto se věnujte sociálním aktivitám, které jsou pro vás smysluplné. Najděte způsoby, jak být součástí vaší místní komunity – pokud máte rádi zvířata, zvažte dobrovolnickou činnost v místním útulku. Pokud rádi zpíváte, připojte se k místnímu sboru nebo pomozte při mimoškolním programu. Nebo jednoduše sdílejte aktivity s přáteli a rodinou.

10. Stumpujte se

Šest z 10 respondentů v nedávném průzkumu si myslelo, že správná logická hra, hra nebo aplikace by mohla snížit riziko jejich kognitivního poklesu. Ale pomáhat udržovat váš mozek zdravý přesahuje každý jednotlivý nástroj. Pokud se budete snažit myslet novými způsoby, může to mít pro váš mozek krátkodobé i dlouhodobé výhody. Dokončete skládačku, udělejte něco uměleckého nebo postavte kus nábytku. Hrajte hry, jako je bridž, které vás nutí přemýšlet strategicky.

Všechny tyto tipy přispívají k velké podpoře vašeho mozku. Výzkum naznačil, že kombinace dobré výživy s mentálními, sociálními a fyzickými aktivitami může mít větší přínos pro udržení nebo zlepšení zdraví mozku než jakákoli jednotlivá aktivita.