Çok sayıda oyuncuyu değiştirirseniz, bazı şeylerin değiştirilmesi gerekir

İsrail, İngiltere, Avusturya’da eğitim aldı … Neden?

07/04/2016

Yasa 22.11.2016, 02:48 CET

Ivan San Antonio @kafadergisi

Çünkü dışarı çıkıp başka kültürleri tanımak, futbolu anlamanın başka yollarını, diğer felsefeleri, farklı düzeydeki oyuncuları tanımak benim için elverişliydi. Gerçek şu ki, bunu yaptığım için pişman değilim.

Ne öğrendin?

Tabandan gelen futbol sahnem zaten tamamlanmıştı, Tel Aviv’de antrenman yapma imkanı doğdu ve o zamandan beri öğrenmeyi bırakmadım. Aileleri, çocukları ve diğer endişeleri olan ve benim alıştığım şekilde oynamaktan gelmeyen profesyoneller için olduğu gibi 16, 17 veya 18 yaşındaki erkek çocukları eğitmek aynı şey değil. 

Y?

Ve bu sizi evrim geçirir, ne yapmanız gerektiğini ve bunu nasıl yapmanız gerektiğini düşünün. Rakip takımlar farklı oynar. Şimdi eskisinden çok daha iyi bir koçum.

Onlara ne katkıda bulundunuz?

Eh, başlıklardan daha fazlası, her şeyden önce gittiğim yerde çok güzel anılar bıraktım ve oyuncular bana çok şey öğrendiklerini, artık futbolu anlamanın başka bir yolunu bulduklarını ve bu beni herhangi bir başlıktan çok daha fazla doldurduğunu söylüyor.

Aynı şey Guardiola’ya da oluyor. Cruyff’tan doğanlar arasında ortak bir payda mı? 

Ondan çok şey öğrendik. Sahadaki kararları verebilmemiz için oyunu anlamamızı sağlayacak temel bir şeyi vardı ve koça ihtiyacımız yoktu.

Savunma koçları oyunu anlamıyor mu? Evet evet. Anlıyorlar, ama başka bir şekilde. Futbol birçok şekilde oynanabilir ve Barça’s hiçbir şekilde tek değil, herkes kendi oyununu seçer ve önemli olan nasıl oynamak istediğiniz konusunda net olmaktır. Ben buna inanıyorum. 

Cruyff’un öğrencileri neden bu kadar Taliban?

Hayır. En önemli şey, nasıl oynamak istediğiniz konusunda net olmaktır. Sonra nüanslar var, değiştirebileceğiniz şeyler: Yurt dışına çıktığınızda Barçalı oyuncularınız yok, bazen sistemi adapte ediyor ve değiştiriyorsunuz çünkü belki de aşırılıklarınız yok. Ancak temel her zaman aynıdır. Bizim gücümüz bu.

Barça’yı özlüyor musun?

Eh, maksimum oyun sayısını görmeye çalışıyorum. Açıkçası takip ettiğim ilk takım ve sonuçlarından çok memnunum.

Değişti?

Beğen ya da beğenme, birçok takım gibi. Çok sayıda oyuncuyu değiştirirseniz, bazı şeylerin değiştirilmesi gerekir. Her zaman aynı şekilde oynayamazsınız, gelişmeniz gerekir … Pep Guardiola Cruyff’a dönüştü ve Luis Enrique şimdi eşyalarına katkıda bulunmak istiyor. Pep’in sahip olduğundan farklı oyuncuları var, ama daha önce söylediği şey: öz, temel aynı kalmalı.

Taş ocağı kilo mu veriyor?

Evet, ancak daha derinlemesine analiz etmek gerekiyor: yan kuruluşta ne var? Hangi oyuncuların tırmanacak kalitesi var? Her yıl üç veya dört kişinin yukarı çıkması çok zor çünkü üç veya dört kişi ayrılmak zorunda kalacak ve belki de evden geliyorlar. 

Sonra?

Barça’nın her yıl yükselmeye yetecek kalitede B’de hazırlanmış en az bir veya iki oyuncunun olması gerektiği açıktır. O zaman bu koça ve onun ihtiyaçlarına kalmıştır, ancak Barça’nın daha iyi çalıştığı zaman, büyük üssün evden insanlar olduğu zaman olduğu açıktır.

Bugün böyle oyuncular var mı?

Çok fazla takip etmedim. Bu sezon kategoriyi kurtarmak için imzalar olduğunu biliyorum.

Onlar Samper, Aleñá …

Evet, mantıksal olarak. Sergi vardı ve Aleñá da zaten onu takip ediyordu. Onlar bu profile sahip oyuncular.

Geri satın alma seçeneğiyle satış bir çözüm mü?

Bilmiyorum, kulübün ekonomik olarak nasıl olduğunu bilmeyeceğim.

Cruyff’un mirası bitiyor mu?

Umuyorum çünkü Messi, Xavi veya Iniesta gibi oyuncular ilk takımı asla yapmamıştı ve en iyi nesil taban futbolcularını özleyecektik. Umarım kalite her zaman üstün gelir. Daha sonra fiziksel olarak oyuncular yapılabilir. Guardiola vakasına bakın. Veya aynı Xavi, Iniesta, Messi …

Geri dönmeyi düşündün mü?

Dostum, Barça her zaman benim evim olacak ama gelişemeyeceğimi düşündüğüm bir an vardı ve tüm hayatımı tabandan futbolda geçirmek isteyen koçlardan değilim çünkü antrenörlerin de dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Her zaman aynı kategoride olduklarını ve benim de başıma geldiği gibi profesyonel düzeyde eğitim almak istediklerini fark ettiklerinde, bir adım atıp diğer insanlara yol açtıklarını. On yıl geçirmeye hakkım hissetmedim. İlk yıl tiz kazandım ve hayatım boyunca kalabilirdim ama bu fırsatı isteyen başka insanlar da vardı.

Yan kuruluşun dikeni sana mı takıldı?

Benim için bu bir sonraki adımdı, ancak karar verenler onu atmam gerekmediğini düşündü. Ama çok iyi davrandılar çünkü ben gideceğimi söylediğimde bunu benim için çok kolaylaştırdılar.

Camp Nou, koçluk kariyerinizin doruk noktası olur mu?

Bu hayat, hak edip etmediğimi veya yolumun oraya yönlendirilip yönlendirilmediğini söyleyecektir. Birkaç yıl içinde ne olacağını kendime soramıyorum.

Bir gün Barça’yı eğitmeye mahkum değil mi?

Günden güne düşünüyorum. Ve eğer gelmesi gerekiyorsa, gelecek ve tüm taraflar için iyi olacaksa, benim için mükemmel, ama bugüne kadar bunu tek bir şey olarak görüyorum … Umarım Luis Enrique beş yıl daha orada olur. Bu, her şeyin yolunda gittiği anlamına gelir ve ben her zaman Barça’nın iyi yapmasını isterim.

Bu döngü ne kadar sürer?

Herkes bunun bir gün biteceğini söylüyor ama bu böyle devam ediyor ve umarım daha da uzatabiliriz, başka zamanlarda yaşamış olanlarımız bunun ne kadar karmaşık olduğunu bilir.

Messi isteyene kadar olacak mı?

Onun kadar kararlı başka bir oyuncu tanımıyorum. Guardiola haklı olarak, “O olmadan size çok daha pahalıya mal olacak birçok oyunu taktiksel olarak çözdüğü zamanlar vardır” dedi.

Özlenecek.

Evet, ama hayal etmek istemiyorum, şimdi tadını çıkarmalıyız ve gittiği günü düşünerek acı çekmeye başlamamalıyız.

Katalan zihniyeti.

Değiştirmek zorundasın. Eğlenelim, harika zaman geçiriyoruz.

Bartolomé Márquez ve Edu Mauri’nin yolları tekrar kesişir. Ama bu sefer evden binlerce mil uzaktaydı. Katar, doktoru üç buçuk yıl önce kollarını açarak karşıladı. Teknisyen, üç ay önce kimin söylediği gibi yeni geldi ve elbette Mauri, bu emirlikteki macerasında onun mükemmel ‘rehberi’ oluyor.

11/17/2011

14: 57’de CET

Alman Bona

Márquez, muhteşem bir altyapıya sahip olan ve mavi ve beyaz ocağının son incisi Paul Quaye’nin ortaya çıktığı Aspire Academy’de çocukları eğitmek için Josep Colomer’ın elinden Katar’a geldi. Edu Mauri pratikte bir öncüydü ve 2008 yılının Haziran ayında spor hekimliği alanında uzmanlaşmış Aspetar Hastanesinde ve ayrıca milli takımda çalışmak üzere geldi. Ayrıca, Katar 2022 Olimpiyat Oyunları organizasyonunun genel sekreteri olduğu ve aynı zamanda FC Barcelona ile sözleşme görüşmelerinde bulunduğu için Emirlikte büyük bir ağırlığı olan Hassan Al-Thawadi’nin özel doktorudur.

Bartolomé Márquez ve Edu Mauri arasındaki ilişki paylaşılan deneyimlerle dolu. Her ikisi de aynı sezon 1982-1983 Espanyol’un ilk takımına çıktılar ve aynı kampanyalar, altı birlikte oldular. Ama 1980-1981 sezonu olan Sabadell’e denk gelmelerinden önce. Bir alacalı efsanesi olan ‘Tanco’, çizgi roman karakterine çok benzer bir saçak taktığı için Márquez’e ‘Tenten’ takma adını verdiğinde tam da oradaydı.

Ertesi sezon Márquez, Sant Andreu’ya kiralıktı, Mauri ise Vallesano kulübüne dönmeden önce Granada’da görev yaptı. Daha sonra 1982’de First’te 88’e kadar süren Espanyol ile her ikisinin de etabı başladı. Ve bittiğinde, Márquez’in dört sezon ve Mauri’nin iki sezon geçirdiği Figueres’e gittiler. ‘Tintin’ Avrupa’da emekli olmadan önce yeni bir deneyime sahip olacaktı, daha sonra 1997’de kariyerine koç olarak başladı. Ama yeniden tanıştıkları hayatlarının kulübü Espanyol’daydı. 2004 ve 2008 yılları arasında Edu Mauri’nin tıbbi hizmetler başkanı olduğu Márquez terfi etti ve önce Lotina ve ardından Valverde’den sonra ikinci koç oldu. Biçimlendirici futbola geçmeden önce Espanyol ilk takımının teknik direktörü olarak kısa bir deneyime sahipti ve daha sonra Castellón’u yönetti. Şimdi Katar kaderini yeniden birleştirdi.

46 yaşındaki Gracia, geçtiğimiz Mart ayında Málaga ile üç sezon için yenilendi ve sözleşmesinde bir milyon avroluk bir fesih hükmü vardı, koç şimdi Venezuelalı forvet Salomón gibi iki eski Malaguistayı oynadıkları Rus Rubin Kazan’ı eğitmek için ödeyecek. Rondón ve savunma oyuncusu César Navas.

24 Mayıs 2016, 21:54 CEST

Malaga transferleri

Bir açıklamada, Endülüs kulübü, bu yenilemenin, Navarrese’nin kendisini “o anın en çok aranan koçlarından biri” olarak kabul ettirdiği düşünüldüğünde gerçekleştiğini, ancak bu ilişkinin Gracia’nın “ayrılmaya” karar vermesiyle kesildiğini belirtti. kulüp ve projeye devam etmeyin “.

“Málaga CF, antrenöre bu iki sezonda Mavi ve Beyaz takımındaki çalışmaları ve bağlılığı için teşekkür etmek istiyor,” diyen Malaga kulübü Gracia’nın bu çarşamba öğlen La Rosaleda stadyumunda düzenlediği basın toplantısında veda edeceğini bildirdi. https://goldbets.top/en-iyi-siteler/.

Pamplona’nın teknik direktörü iki sezon önce Atlético Osasuna’dan Malaga’ya geldi ve şimdiye kadar 26 galibiyet, 20 beraberlik ve 30 mağlubiyet ve Copa del Rey’den sekizi 76 lig maçında iki galibiyet, iki beraberlik ve dört yenilgi.

İlk sezonunu 50 puanla dokuzuncu bitiren Mavi-Beyazlılar, geçtiğimiz günlerde final sıralamasında 48 puanla sekizinci sırada yer aldı.

Atlético de Madrid’in İtalyan Alessio Cerci kanat oyuncusu, bu Salı günü Guijuelo karşısında kendisine dakikalar veren ve kulüpteki son düellodan sonra iki yıl, altı gün ve iki görevde rojiblanco takımında yeniden görünmesini teşvik eden Arjantinli Diego Simeone için tekrar sayıyor. : 14 Aralık 2014.