Ta on Briti Veterinaaride Assotsiatsiooni noorem asepresident.

hoiatavad terviseametnikud.

Kuigi enamik koeri ja kasse saab selle võimsa pestitsiidiga suurepäraselt hakkama, võivad teistel tekkida tõsised reaktsioonid, teatas USA toidu- ja ravimiamet neljapäeval.

Isoksasoliini tooteid on seostatud neuroloogiliste reaktsioonidega, sealhulgas lihaste värisemisega, lihaste kontrolli kaotamisega ja krampidega. Enamik koeri ja kasse ei reageeri nendele toodetele halvasti, kuid krambid võivad tekkida isegi siis, kui neid pole varem juhtunud, teatas agentuur.

Selle klassi FDA poolt heaks kiidetud ravimid on:

Bravecto Credelio Nexgard Simparica

Kuigi neid tooteid saab enamiku kasside ja koerte jaoks ohutult kasutada, soovitas FDA teil konsulteerida oma veterinaararstiga oma lemmiklooma haigusloo üle, et olla kindel, et need tooted on teie lemmikloomale ohutud.

FDA ütles, et saadaval on palju puugi- ja kirbutooteid. Loomaarstiga erinevate võimaluste arutamine aitab teil teha teadliku valiku, mis sobib teie lemmikloomale kõige paremini.

Kui teie kassil või koeral tekivad isoksasoliiniga seotud negatiivsed sümptomid, pidage nõu oma veterinaararstiga, soovitas FDA.

Kuna agentuur jälgib nende toodete negatiivseid kõrvalmõjusid, saate teie ja teie veterinaararst teatada juhtudest toote tootjale, kes edastab selle aruande FDA -le. Samuti saate probleemidest otse agentuurile teada anda.

Probleemist teatamiseks või kasutatava toote kohta lisateabe saamiseks võtke otse ühendust järgmiste ettevõtetega:

Mercki loomade tervis (Bravecto): 800-224-5318 Elanco Animal Health (Credelio): 888-545-5973 Merial (Nexgard): 888-637-4251 Zoetis (Simparica): 888-963-8471

Kui teil või teie veterinaararstil on lisaküsimusi, võtke ühendust FDA-ga aadressil [email protected] või helistage numbril 240-402-7002.

WebMD uudised HealthDayst Autoriõigus © 2013-2018 HealthDay. Kõik õigused kaitstud. Autor: EJ Mundell HealthDay reporter

TEISIPÄEV, 17. detsember 2019 (HealthDay News)-Lemmikloomapoodide kutsikad näivad olevat edastanud ohtliku, antibiootikumiresistentse idu, mis on haigestunud 30 inimest 13 osariigis, hoiatasid USA haiguste tõrje ja ennetamise keskused teisipäeval.

Kõnealune nakkus on mitme ravimi suhtes resistentne vorm Campylobacter jejuni, teatas agentuur oma avalduses. Siiani on CDC küsitletud 24 patsiendist 21 (88%) öelnud, et olid hiljuti kutsikat puudutanud.

"Haiglasse on paigutatud neli inimest," CDC ütles, kuigi "surmajuhtumeid pole teatatud. Intervjuud haigete inimestega ja laboratoorsed tõendid näitavad, et selle puhangu allikaks on kontakt kutsikatega, eriti lemmikloomapoodidega."

Seni pole olnud ühtegi haiguspuhanguga seotud kutsikate tarnijat, kuigi 12 juhtumil 15st, kus inimesed teatasid lemmikloomapoes kutsikaga kokkupuutest, juhtus see kontakt ühes Petlandi lemmikloomakaupluste ketis.

Haigustest on teatatud idast läände – Connecticutis, Floridas, Gruusias, Illinoisis, Kentuckys, Marylandis, Minnesotas, Nevada, Ohio, Lõuna -Carolina, Tennessee, Utah ja Wyomingis.

"Kampülobakterid võivad levida inimestele kokkupuutel nakatunud loomade ja saastunud toidu või veega." märkis amet. Infektsioon võib olla tõsine, hõlmates kõhulahtisust, palavikku ja kõhukrampe, mis algavad kaks kuni viis päeva pärast iduga kokkupuutumist. Enamik inimesi paraneb, isegi ilma antibiootikumideta.

"Kutsikad ja koerad võivad kanda Campylobactergerms’i, mis võib inimesi haigeks teha, isegi kui nad näevad terved ja puhtad," märkis CDC. Niisiis, "inimesed, kes omavad kutsikaid või koeri, töötavad nendega või puutuvad nendega kokku, peaksid astuma samme oma tervise säilitamiseks."

See tähendab, et pärast kutsikate või koerte, nende toiduainete puudutamist või pärast loomade koristamist peske käed hästi, ütles amet.

CDC märgib, et selle haiguspuhangu Campylobacteri tüvi näib olevat seotud tüvega, mis põhjustas sarnase kutsikatega seotud inimeste haiguspuhangu 2016. aastal.

"Uurimine käib. CDC pakub värskendusi, kui on rohkem teavet," teatas agentuur.

WebMD uudised HealthDayst

Allikad

ALLIKAS: USA haiguste tõrje ja ennetamise keskused, avaldus, 17. detsember 2019 Autoriõigus © 2013-2020 HealthDay. Kõik õigused kaitstud.

ESMASPÄEV, 13. mai 2019 (HealthDay News)-Osariigi veterinaararsti dr Jeff Kaisandi sõnul on mitmetel Iowa väikekoerte aretusrajatise koertel kinnitatud haigus, mida võib inimestele edasi anda.

"Koerte brutselloos" mõjutab ainult koeri ja inimesi ning levib reproduktiivvedelike kaudu, ütles Iowa rahvatervise osakond, USA täna teatatud.

"Me teavitame praegu paljastatud koeri hooldavatest isikutest," ütles Iowa põllumajandus- ja maahaldusministeerium oma avalduses. "Nii loomad kui ka rajatised on karantiini pandud, kui koerad läbivad kliinilised testid."

Koertel on haiguse tunnusteks viljatus, spontaanne abort ja surnult sünd. Inimeste sümptomiteks on palavik, higistamine, peavalu, liigesevalu ja nõrkus, teatas riiklik tervishoiuministeerium.

Kaisand soovitas inimestel, kes hiljuti omandasid väikese koera Marioni maakonnast, lasta oma koer testida, USA täna teatatud.

"Ohtu enamikule lemmikloomaomanikele peetakse väga väikeseks," seisab riigi avalduses. "Koerakasvatajad, veterinaartöötajad ja kõik, kes sünnitusprotsessi ajal puutuvad kokku vere, kudede ja vedelikega, võivad olla suurema riskiga ning peaksid konsulteerima oma esmatasandi arstiga."

WebMD uudised HealthDayst Autoriõigus © 2013-2020 HealthDay. Kõik õigused kaitstud.

15. jaanuar 2019 – USA Toidu- ja Ravimiamet ütleb, et Nebraskas on võimaliku salmonella saastumise tõttu tagasi kutsutud üks A+ Answers Straight Beef Formula for Dogs koertele.

Tagasivõtmine on osa 2018 20/08 20. Üleriigilist tagasikutsumist ei toimu.

Tagasikutsutud koeratoit kujutab tõsist ohtu nii koertele kui inimestele, hoiatas FDA.

Kui ostsite tagasi kutsutud koeratoidu, visake see kindlasse konteinerisse, kus teised loomad, sealhulgas metsloomad, selle juurde ei pääse. Kui teil on seda toodet kodus olnud, puhastage külmikud/sügavkülmikud, kus seda hoiti, ning puhastage ja desinfitseerige kõik kausid, nõud, toiduvalmistamise pinnad, lemmikloomade allapanu, mänguasjad, põrandad ja kõik muud toiduainete või lemmikloomade pinnad on olnud kontaktis, soovitas FDA.

Puhastage lemmiklooma väljaheited hoovides või parkides, kus inimesed või muud loomad võivad sellega kokku puutuda.

Igaüks, kellel on salmonellainfektsiooni sümptomid – nagu kõhulahtisus, palavik ja kõhukrambid – peaks nägema tervishoiuteenuse osutajat. Viige oma lemmikloom veterinaararsti juurde, kui tal on salmonellainfektsiooni sümptomeid, mille hulka võivad kuuluda oksendamine, kõhulahtisus (mis võib olla verine), palavik, isutus ja/või aktiivsuse vähenemine.

Enamik inimesi taastub salmonellainfektsioonist ilma ravita, kuid mõnel juhul võib kõhulahtisus olla nii tugev, et patsiendid tuleb hospitaliseerida, teatas FDA.

Inimesed, keda salmonellainfektsioon eriti ohustab, on need, kes on väga noored, väga vanad või kellel on nõrk immuunsüsteem.

WebMD uudised HealthDayst Autoriõigus © 2013-2020 HealthDay. Kõik õigused kaitstud.

5. detsember 2018 – Ameerika Ühendriikides on heaks kiidetud ravim, mis ravib koeri, keda hirmutavad valju müra.

Pexion (imepitoiini tabletid) on mõeldud koertele, keda hirmutavad valju müra, näiteks ilutulestik, tänava-/liiklusreket ja relvalask, ütles USA toidu- ja ravimiamet.

Kliinilised uuringud näitavad, et ravim vähendas müra vältivate koerte reaktsioone ilutulestikele. Ravimi kiitis heaks FDA veterinaarmeditsiini keskus ja see on saadaval ainult retsepti alusel.

Ravimit manustatakse koerale kaks korda päevas, alustades kaks päeva enne eeldatavat mürasündmust ja ravi jätkub kogu sündmuse vältel.

Kõige sagedasemad kõrvaltoimed olid raskused seistes ja kõndides, suurenenud söögiisu, letargia ja oksendamine. Kuid kolm 90-st koerast, kes said uuringus Pexioni, muutusid agressiivseks, sealhulgas nurisesid väikese lapse peale ja ei pidanud teiste koerte suhtes vaoshoitust ega enesekontrolli.

Ravimi märgistuse teave soovitab omanikel ravi ajal oma koeri hoolikalt jälgida, ütles FDA.

WebMD uudised HealthDayst Autoriõigus © 2013-2018 HealthDay. Kõik õigused kaitstud.

Autor: Robert Preidt

HealthDay reporter

TEISIPÄEV, 24. juuli 2018 (HealthDay News) – Kas olete kunagi mõelnud, kui pikaks teie koer võib minna, kui teil on probleeme?

Uued uuringud näitavad, et olenevalt koerast ei suuda isegi uksed päästeprobleeme takistada. Ja neile, kes ust lahti ei lükanud, võisid nad sellest nii palju hoolida, et olid murest halvatud.

"Leidsime, et koerad mitte ainult ei tunne, mida nende omanikud tunnevad – kui koer teab, kuidas neid aidata, läbivad nad tõkked, et neile abi pakkuda," ütles uuringu autor Emily Sanford, Baltimore’i Johns Hopkinsi ülikooli psühholoogia- ja ajuteaduste aspirant.

"Igal koeraomanikul on lugu pikast päevast koju tulles, nutma istudes ja koer on seal, nägu lakkumas. Mõnes mõttes on see teadus selle taga," ta ütles.

"Koerad on olnud inimeste kõrval kümneid tuhandeid aastaid ja nad on õppinud lugema meie sotsiaalseid näpunäiteid," Sanford selgitas Hopkinsi pressiteates. "Meie leiud tugevdavad seda ideed ja näitavad, et nagu Lassie, võivad koerad, kes teavad, et nende inimesed on hädas, tegutsema hakata."

Uuring hõlmas 34 erinevat tõugu ja suurusega koera ning nende omanikke, kes paigutati magnetiga suletud selge ukse taha. Koerad nägid ja kuulsid oma omanikke, kellele öeldi, et kas ümisema "Vilgu vilgu väike täht" või nutma.

Üldiselt ei avanud koerad sagedamini ust, kui nende omanikud nutsid. Kuid koerad, kes avasid ukse, kui nende omanikud nutsid, avasid keto diet hind apteegis selle kolm korda kiiremini kui koerad, kelle omanikud ümisesid.

Teadlased mõõtsid ka koerte stressitaset. Nad leidsid, et koerad, kes surusid uksest sisse, et olla oma omanikega, näitasid vähem stressi, mis tähendab, et kuigi nad olid nutmisest ärritunud, suutsid nad midagi ette võtta.

Uurijad soovitasid, et koerad, kes ust lahti ei lükanud, lihtsalt armastasid oma peremehi liiga palju. Need koerad näitasid omaniku nutust kõige rohkem stressi, leidsid uuringu autorid.

Tulemus avaldati ajakirjas 24. juulil Õppimine & Käitumine.

WebMD uudised HealthDayst

Allikad

ALLIKAS: Johns Hopkinsi ülikool, pressiteade, 24. juuli 2018 Autoriõigus © 2013-2020 HealthDay. Kõik õigused kaitstud.

Autor: Robert Preidt

HealthDay reporter

TEISIPÄEV, 5. märts 2019 (HealthDay News) – Paljud toored lihatoidud sisaldavad kahjulikke baktereid, mis võivad olla ohtlikud rohkem kui lihtsalt Fido jaoks.

Teadlased väidavad, et need toidud võivad mitte ainult ohustada koera, vaid ka selle koeraga elavad inimesed, eriti eakad, noored ja nõrgenenud immuunsusega.

"See uuring pakub täiendavaid veenvaid tõendeid, mis toetavad loomaarstide muret võimalike loomade ja rahvatervise riskide pärast, mis on seotud lemmikloomade toorlihal põhineva toiduga toitmisega," ütles loomaarst dr Daniella Dos Santos. Ta on Briti Veterinaaride Assotsiatsiooni noorem asepresident.

"Bakterid nagu E. coli ja salmonella võivad loomadel põhjustada märkimisväärseid seedetrakti haigusi," Dos Santos selgitas.

"Samuti võivad lemmikloomad keskkonda heita toortoidus leiduvaid potentsiaalselt kahjulikke haigustekitajaid, seega on omanikele oht nii toidu käitlemisel kui ka loomaga kokkupuutel. Lemmikloomade omanikud, kes otsustavad toortoituda, peaksid olema teadlikud võimalikest terviseriskidest ning võtma toiduainete ladustamisel ja käsitsemisel ettevaatusabinõusid." ta hoiatas.

Toores lihapõhine dieet on koertel viimastel aastatel populaarseks saanud. Erinevalt kaubanduslikust koeratoidust ei töödelda toores lihatooteid selle sisu pastöriseerimiseks kuumtöödeldud ega külmkuivatatud.

Teadlased eesotsas dr Ingrid Hanssoniga Rootsi põllumajandusülikoolist Uppsalas, Rootsis, analüüsisid koertele mõeldud 60 toore lihatoote pakendi proove. Toit tuli 10 erinevalt tootjalt Rootsist, Norrast, Soomest, Saksamaalt või Inglismaalt. Tooted sisaldasid kuumtöötlemata liha ja/või söödavaid luid ja/või veiste, kana, lambaliha, kalkunite, sigade, partide, põhjapõtrade või lõhe söödavaid luid ja/või elundeid.

Proove kontrolliti bakterite suhtes, mis võivad potentsiaalselt ohustada loomi ja inimesi: Enterobacteriaceae liigid; Clostridium perfringens, salmonella ja kampülobakter liik.

Kõik 60 proovi sisaldasid Enterobacteriaceae liigid, mis on väljaheite saastumise näitajad. Tase varieerus, kuid 31 (52 protsenti) proovidest oli tase üle Euroopa Liidu (EL) maksimaalse 5000 bakteri grammi kohta.

Enamik proovides tuvastatud liike ei põhjusta teadaolevalt infektsiooni, kuid E. coli – leitud kolmandikust proovidest – tekitab siiski infektsiooni.

Jätkub

Veel üks fekaalse saastatuse ja hügieenistandardite marker, C. perfringens, leiti 18 proovist (30 protsenti). Kaks proovi ületasid Rootsi suunistes kehtestatud piirnormid.

Salmonella ja kampülobakter bakterid võivad loomadelt inimestele edasi kanduda ja põhjustada infektsiooni. ELi eeskirjad ei luba salmonella kasutamist üheski loomses toidus.

Kuid teadlased leidsid salmonelloosi neljast (7 protsenti) proovist ja kampülobakter liike leiti kolme erineva tootja kolmest proovist.

Uuring avaldati ajakirjas Internetis 4. märtsil Vet Record.

Toore lihaga koeratoitu tuleks: hoida kuni kasutamiseni külmutatud ja sulatada temperatuuril 50 kraadi Fahrenheiti; hoitakse muust toidust eraldi; ja käsitseda eraldi köögiseadmetega või seadmetega, mida pärast kasutamist põhjalikult pestakse, soovitasid teadlased.

Ärge kunagi laske koertel lakkuda inimeste nägusid kohe pärast toore liha söömist. Samuti ärge andke koertele tooreid lihatooteid, kui neile antakse antibiootikume, sest see võib suurendada antibiootikumiresistentsuse ohtu.

"Imikuid, eakaid või nõrgenenud immuunsusega peresid sisaldavaid koeri ei tohiks samuti toita [toores lihatooted], kuna need rühmad on vastuvõtlikumad nakkustele," Hanssoni meeskond kirjutas.

Briti veterinaaride liit ei soovita ka kodus toortoidu dieeti ilma veterinaararsti juhendamiseta teha, kuna omatehtud toitumine võib põhjustada toitumispuudusi, ütles Dos Santos.

"Soovitame igal omanikul, kes soovib proovida oma lemmiklooma jaoks toorest lihapõhist dieeti, konsulteerida kõigepealt veterinaararstiga," ütles ta ajakirja pressiteates.

WebMD uudised HealthDayst

Allikad

ALLIKAS:Vet Record, pressiteade, 4. märts 2019 Autoriõigus © 2013-2020 HealthDay. Kõik õigused kaitstud.

Autor: Dennis Thompson

       

         HealthDay reporter        

TEISIPÄEV, 11. detsember 2018 (HealthDay News) – Putukate, ämblike ja koerte hammustused kulutavad USA tervishoiusüsteemile miljard dollarit aastas, teatas uus uuring.

Ja teadlased väidavad, et kliimamuutus halvendab olukorda.

Kõige rohkem ajakirjandust saavad mägilõvide, karude ja alligaatorite rünnakud, kuid väikseimad loomad loovad hädaabiteenistuste arstidele kõige rohkem tööd. Uuringu autorid avastasid, et putukate hammustused ja nõelamised moodustavad üle poole kõigist loomadega seotud reisidest ER-sse.

Puukide, sääskede, kirpude ja ämblike hammustused põhjustasid 41 protsenti loomadega seotud vigastustest, samas kui veel 13 protsenti ER-visiitidest põhjustas sarv, herilane või mesilane.