Näidake üles entusiasmi, lubades samal ajal oma koeral lõikurit kontrollida.

WebMD vestles Missouri-Columbia ülikooli võrdleva ortopeedialabori direktori James L. “Jimi” Cookiga koerte liigeste probleemidest ja sellest, mis on nende ravis uut.

K: Mis põhjustab koertel osteoartriiti või liigeseprobleeme?

keto diet ametlik veebisait

V: Liigesprobleemide kaks peamist kategooriat on arengu- ja degeneratiivsed probleemid. Arenguprobleemide korral on teil sellised asjad nagu puusa- või küünarnuki düsplaasia, kus liiges ei arene mitmel erineval viisil õigesti.

Degeneratiivsed probleemid hõlmavad mitmeid valdkondi. Kuid kõige tavalisem ja kõige levinum artriidi põhjus koertel on ristsidemete probleemid, kus sidemed aja jooksul degenereeruvad ning põhjustavad ebastabiilsust ja sekundaarset artroosi.

K: Millised on liigeseprobleemide tunnused?

V: Enamasti märkavad inimesed, et nende koerad teevad vähem ühiseid tegevusi või neil on rohkem raskusi. Koeral on nüüd probleeme diivanile tõusmisega, trepist üles minekuga või maasturi tagaistmele pääsemisega. Sportlikumate koerte puhul ei pruugi nad koos omanikuga nii kaua joosta või ei taha nad koerapargis nii kaua mängida.

Sealt edasi liigub see ilmsiks lonkamiseks – jäseme üleval hoidmine või jäseme naljakas hoidmine. Need on kõige tavalisemad asjad, mida me näeme. Harva näeme esimese kaebusena selget valu. Tavaliselt on see aeglasem protsess.

K: Kas mõned tõud on altid liigesevigastustele?

V: Üldiselt on suurenenud suurus ja kaal alati liigeseprobleemide eelsoodumus. Seega on nii arengu- kui ka degeneratiivsete probleemide plakatite lapsed suuremad koerad.

Kuid teatud asjade puhul on väga tõupõhiseid probleeme. Newfoundlandis esineb kõigi tõugude seas kõige sagedamini ristuvaid sidemeid. Rottweileritel on rohkem põlve- ja hüppeliigeseprobleeme. Berni mäestikukoertel tekib tavaliselt küünarliigese düsplaasia.

Jätkub

K: Tundub, et rohkem koeri ravib nüüd liigeseprobleeme. Kas probleeme on rohkem või me lihtsalt käsitleme neid sagedamini?

V: Oleme parandanud diagnostikat ja parandanud tervishoidu. Inimesed pööravad oma koertele rohkem tähelepanu ja otsivad abi varem ja sagedamini. Ja osa sellest on aretusprobleem. Kasvatajad aretavad soovitud tunnuste järgi. Kuid see võib paljuneda teistes tunnustes, mis pole nii soovitavad, näiteks ortopeedilised probleemid.

K: Millised on osteoartriidi või liigeseprobleemide tavalised ravimeetodid?

V: See varieerub. Tavaliselt jagame selle kirurgiliseks ja mitteoperatiivseks raviks. Kirurgiline ravi võib ulatuda liigese artroskoopilisest puhastamisest kuni liigese täieliku asendamiseni.

Mittekirurgilise poole pealt vaatleme mitmeid asju. Ennekõike ja mittekirurgilisele küljele kõige rohkem mõju avaldav on kaalujälgimine ja keha seisund. Püüame koeri ideaalkaalu juurde saada, et vähendada liigeste koormust. Samuti vähendame tegelikult põletikku, kuna rasv on liigeste põletiku allikas.

Keha seisundiga püüame koerte jõudu üles ehitada. Seda seetõttu, et lihasmass ja lihaste funktsioon aitavad kaitsta liigeseid ja aitavad kaasa ka üldisele funktsioonile.

Siis on erinevaid ravimeid, toite ja toidu lisaaineid. Ravimite jaoks on põletikuvastased, valuvaigistid ja valuvaigistid.

Toiduainetes on meil nüüd ettevõtteid, kes valmistavad kvaliteetseid toite, mis on loodud liigeste tervise jaoks. Neil on juba mõned lisandid, näiteks kalaõlid, mis aitavad põletikku vähendada, ja glükoosamiin/kondroitiin.

K: Kas operatsioon on alati vajalik või on liigesevigastuste raviks muid võimalusi?

V: Füsioteraapia – professionaalsed, teaduslikult põhjendatud programmid koos rehabilitatsiooniarstiga – plahvatab koertega. Enamikus akadeemilistes keskustes ja paljudes teie suurtes erapraksistes on praegu oma praktikas sertifitseeritud rehabilitatsiooniarstid. Teraapia võib hõlmata veealuseid jooksulinde, ultraheliravi ja elektrostimulatsiooni. Kõik asjad, millele me inimese PT -ga mõtleme, kehtivad ka hobuste ja koerte kohta.

Jätkub

K: Milliseid edusamme teadlasena näete, mis aitavad meie koertel kiiremini taastuda või täielikult paraneda?

V: Rehab on tõesti tõusuteel ja praegu on käimas palju uuringuid, et määrata erinevate probleemide jaoks parimad protokollid.

Toiduettevõtted uurivad palju võimalikke lisandeid, mis võivad aidata nii põletiku kui ka liigeste lagunemise või degeneratsiooni korral.

Kirurgilise poole pealt näeme palju rohkem minimaalselt invasiivseid protseduure, nagu artroskoopiline remont ja ravi ning bioloogiline ravi, mis tähendab erinevat tüüpi süstimist või kudede asendamist. Nüüd saame koetehnoloogia abil kasvatada uue liigeseasendaja. Või võime võtta kõhresiirikuid tervest kõhrest, kas samalt või elundidoonorilt.

K: Kas ma peaksin oma koera tegevust piirama, kui tal on liigeseprobleeme?

V: Ma piiraksin seda seni, kuni saate oma veterinaararstiga hea diagnoosi ja plaani. Kui on mõni probleem, mis põhjustab ebastabiilsust, võite liigestele palju rohkem kahju teha. Kuid pikas perspektiivis tahame aktiivsust tagasi saada. Seega peame välja mõtlema, kas selleks on vaja operatsiooni või kas seda saab teha mittekirurgiliste meetoditega.

K: Mida ma saan teha, et vältida oma koera liigesevigastusi?

V: Kui ostate kutsika, eriti kui ostate tõupuhast kutsikat, vaadake selle tõu terviseprobleeme ja vaadake selle konkreetse koera sugupuu. Enamikul neist asjadest on mingi pärilik komponent. Hea kasvataja saab kogu selle teabe. Paljud hakkavad seda vabatahtlikult tegema. Aga teil on kindlasti õigus küsida. Ja peaksite küsima, eriti kui olete huvitatud ühest suurematest tõugudest, mis on juba seotud liigeseprobleemidega.

Ja kui te ei hooli tõust, ostke mutt. Mutsiga on teil parimad võimalused, et teil pole selliseid liigeseprobleeme. Tundub, et geneetiline mitmekesisus piirab üldiselt ortopeedilisi probleeme.

Jätkub

Järgmine samm on hoida oma koera kogu elu jooksul õiges kaalus ja heas vormis. Hea toit, treening ja nende kõhnana hoidmine on heas seisus iga koera jaoks võtmetähtsusega.

Laske oma veterinaararstil vähemalt igal aastal oma koera liigeseid hinnata, et näha, mis toimub. Paljusid neist asjadest saame vältida suureks probleemiks muutumisel, kui mõistame selle piisavalt varakult. Saame töötada keha tugevdamise nimel ja vältida operatsioone.

K: Kas on mingeid vitamiine või lisaaineid, mida saan oma koerale anda liigeseprobleemide korral?

V: Jah. Kuid soovite tõesti oma veterinaararstiga nõu pidada, nii et olete kindel, et kulutate oma raha õigetele asjadele. Uuringud on näidanud, et mõned lisandid, nagu glükoosamiin/kondroitiin, aitavad artriidi korral. See ei ole ennetav; see ei paranda liigest. Kuid see on hea täiendus, kui seda kasutatakse koos mittekirurgilise ravi või operatsioonijärgse ravi teiste osadega. See võib aeglustada osteoartriidi progresseerumist.

Siis on selliseid asju nagu kalaõlid, mis on tegelikult põletikuvastased ja millel on üldiselt vähem kõrvaltoimeid kui ravimitel. Kuid kasutage ainult neid lisaaineid, millel on teatud teadus, mõned tõendid nende taga, mis näitavad nende toimimist.

WebMD lemmikloomade tervise funktsioon Arvustanud Elizabeth A. Martinez, DVM, 6. juuli 2009

Allikad

Allikad: 

James L. Cook, DVM

© 2009 WebMD, LLC. Kõik õigused kaitstud.

Koerad on lemmikloomad, eriti kui nad on õnnistatud terve naha ja läikiva karvkattega. Kuid mõnel koeral on sügelev, ketendav nahk ja halvad mantlid. Mida saate teha oma koera läikiva karvkatte taastamiseks?

Asendamatud rasvhapped: tervisliku karvkatte võti

Terved rasvad mängivad olulist rolli teie koera karvkatte heas seisukorras hoidmisel. Õnneks tekivad vähestel koertel toitumispuudulikkuse tõttu tuhmid mantlid, kuigi loomaarstid näevad aeg -ajalt selliseid probleeme.

“Kvaliteetse lemmikloomatoidu kiire kättesaadavuse tõttu on lemmikloomal väga raske mingisugust toitainepuudust tunda,” ütleb Wendy Brooks, DVM, Ameerika veterinaararstide nõukogu diplomaat. Ta omab ka Los Angelese Mar Vista loomade meditsiinikeskust ja on veebisaidi VeterinaryPartner.com haridusdirektor.

Mainekas kaubanduslik koeratoit sisaldab tavaliselt piisavalt toitaineid, sealhulgas asendamatuid rasvhappeid, et säilitada terve nahk ja läikiv karv, ütleb Florida veterinaararst Dawn Logas, DVM, Ameerika veterinaar -dermatoloogia kolledži diplomaat.

Seevastu ebakvaliteetse kaubandusliku koeratoidu või valesti tasakaalustatud omatehtud dieediga koerad-näiteks koer, kes sööb enamasti kana-ei pruugi saada piisavalt toitaineid terve naha ja karvkatte säilitamiseks.

Madala rasvasisaldusega dieedid on samuti riskantsed. “Puudustest ilmnevad ilmsed karvkatteprobleemid oleksid kõõm ja tuhm karvkate omega-6 puudujäägist, kui lemmikloom sööb äärmiselt madala rasvasisaldusega toitu,” ütleb Brooks.

Tegelikult tekivad kutsikad, kes söövad väga madala rasvasisaldusega dieeti, jämedad, kuivad juuksed ja nahakahjustused, mis muutuvad nakkustele vastuvõtlikuks.

Kuid toitumine pole ärritunud naha ja tuhmi karvkatte osas ainus süüdlane. Koerad, kes end sageli kriimustavad või liiga sageli vannitavad, võivad nahalt õli kaotada. Kuigi neil koertel pole tõelist toidupuudust, võivad toidulisandid sageli probleemi lahendada. “Ma näen palju koeri, kes võiksid oma dieedis tõenäoliselt rohkem rasvu kasutada,” ütleb Logas.

Omega-6 koera karvkatte hooldamiseks

“Enamik koeratoite on õnneks väga omega-6 [rasvhapete] sisaldusega,” ütleb Logas. “Need iseenesest võivad olla kasulikud ainult karvkatte läike andmiseks, sära lisamiseks ja naha õlide asendamiseks.”

Jätkub

Taimeõlid on ka oomega-6 rasvhapete allikas. Lemmikloomakauplused müüvad oomega-6 toidulisandeid, kuid “ausalt öeldes, päevalilleõli või saflooriõli töötab hästi,” ütleb Logas. Väikese koera jaoks segage söögikorda ühe teelusikatäie õli, ütleb ta. Suure koera jaoks anna üks supilusikatäis söögikorda.

Lihtsalt veenduge, et õli on värske, sest liiga kaua hoitud õlid võivad rääsuda ja muutuda vähem tõhusaks, ütleb Logas.

Sama kehtib koeratoidu kohta, mis sisaldab asendamatuid rasvhappeid, mis võivad õhu käes oksüdeeruda. “Sa ei taha, et koeratoidud oleksid kuude ja kuude jooksul avatud,” ütleb Logas.

Omega-3 koerte karvkatte hooldamiseks

Oomega-3-rasvhapped võivad aidata ka nahahaigustega koeri.

“Omega-3-l on nahaprobleemidele ka muid kasulikke mõjusid,” ütleb Logas. “Neil on väga hea põletikuvastane toime, seega kasutame neid koertel, kellel on allergia või muud põletikulised nahahaigused.”

Linaseemneõli ja kalaõli on head oomega-3 rasvhapete allikad. Sügeluse või nahapõletiku leevendamiseks peaksid omanikud otsima toidulisandeid, mis sisaldavad EPA -d (eikosapentaeenhape) ja DHA -d (dokosaheksaeenhape).

Toidulisandid on vedelad või kapslid. Brooks ütleb, et eelistab vedelat vormi, sest see annab doseerimisel rohkem paindlikkust. Logasele meeldivad kapslid, sest need kaitsevad õlisid õhuga kokkupuutel toimuva oksüdeerumise eest.

Aga kui koerad keelduvad kapsleid võtmast, on mõnel kaubamärgil katusekatted, mis võimaldavad omanikel kapslit lõigata ja õli toidule valada.

Logas ütleb, et ärge andke liiga palju rasvhapete lisandeid. Liiga suured kogused võivad olla “liiga rikkad”, ütleb ta ning koertel võib olla kõht ja oksendamine.

Brooks ütleb, et koera nahk ja karv peaksid paranema umbes kuus nädalat pärast oomega-3 lisamise alustamist.

Muud toidulisandid tervele nahale ja karvkattele

Lemmikloomapoodides on palju muid toidulisandeid, mis väidetavalt parandavad naha ja karvkatte tervist. Logas ütleb, et õllepärm ja küüslauk olid kunagi looduslikud kirbutõrjevahendid. Aga "sellel pole tõesti mingit mõju," ta ütleb.

Tegelikult hoiatab ta toidulisanditega liialdamise eest. Võib -olla peegeldades inimeste huvi vitamiinide tarbimise vastu, soovivad Logas oma lemmikloomadele lisada ka palju muid vitamiine, ütleb Logas. “Tõesti, pole palju tõendeid selle kohta, et see aitaks lihtsalt koera, kellel on enam -vähem normaalne karv.”

Jätkub

Kuid kui koertel on teatud nahahaigused, võivad toidulisandid aidata. Näiteks võib tsingi puudus põhjustada naha koorumist. Samuti võivad mõned seborröa või ketendava nahaga koerad vajada täiendavat A -vitamiini.

Kuid Brooks ja Logas ütlevad, et enne koera toidulisanditega alustamist on parem otsida veterinaarabi. Näiteks võib liiga palju tsinki või A -vitamiini põhjustada pikaajalisel kasutamisel probleeme.

WebMD lemmikloomade tervise funktsioon Arvustusi Audrey Cook, BVM&S 01. mail 2010

Allikad

ALLIKAD:

Wendy Brooks, DVM, DABVP; omanik, Mar Vista loomade meditsiinikeskus, LosAngeles; haridusdirektor, VeterinaryPartner.com.

Dawn Logas, DVM, Ameerika veterinaar -dermatoloogia kolledži diplomaat.

Riiklikud akadeemiad: „Teie koera toitumisvajadused: teaduspõhine juhend © 2009 WebMD, LLC. Kõik õigused kaitstud.

Omanikud peaksid muutma oma koera küünte lõikamise oma tavapärase hooldamisprotsessi osaks. Lõigatud küüned on märk puhtusest ja heast koerahügieenist. Koera küüsi lõikamiseks piisavalt kaua paigal istumine võib olla üsna keeruline. Aitaks, kui teeksite kõik endast oleneva, et muuta teie koera küünte lõikamise kogemus võimalikult pingevabaks. 

Küünte lõikamist on hea mõte alustada koera elu alguses. See aitab koertel üle saada hirmust küüniste lõikamise ees. Kasutage positiivseid tugevdustehnikaid, nagu oma koera kiitmine ja premeerimine maiustustega, et nad näeksid küünte lõikamist positiivse kogemusena.

Koera küünte lõikamise sammud

Siin on mõned sammud, mida koera küünte ohutuks lõikamiseks järgida. 

Valige oma koera küünte trimmer. Kasutage ainult lemmikloomade jaoks mõeldud koera trimmerit. Protsessis saate kasutada erinevat tüüpi koeratrimereid. Giljotiinitüüpi kipub koeraomanikel kõige lihtsam manipuleerida. Sellel on statsionaarne rõngas, mille kaudu asetate koera küünte. Käepidemete pigistamine toob tera üles ja lõikab küünte maha. 

Käär-stiilis koera küünetrimmerit on hea kasutada küüntel piisavalt kaua, et hakata ringiks lokkima. Pikkade küünte lõikamata jätmine võib põhjustada nende surumise koera varbavahesse, põhjustades neile valu ja potentsiaalselt nakkust. 

Kui te ei tunne lõikamismasinaid mugavalt, võite oma koera küüniste lõikamiseks kasutada ka veskit. Omanikud peavad endiselt olema ettevaatlikud, et mitte liiga kaugele minna ja vigastusi põhjustada.

Harjutage oma koera protseduuriga. Harjuta kutsikaid tundega, et nende käppadega käiakse, hoides neid õrnalt kätes. Sellest tehnikast võivad kasu saada ka vanemad koerad, eriti kui nad on kogenud varasemat traumat. Nendega võiksite alustada koera õlgade puudutamisega, enne kui koera käppade ette jõuate. Tõmmake tagasi, kui nad kardavad. Proovige mitu korda päevas, kuni neil on mugav jalga puudutada.

Jätkub

Näidake üles entusiasmi, lubades samal ajal oma koeral lõikurit kontrollida. Selle aja jooksul koerale maiuse andmine aitab vähendada teie koerte hirmu, kui koer näeb tööriistu välja. 

Asetage oma koer oma kohale. Isegi palju ettevalmistusi tehes vajavad mõned koerad siiski turvavööd, et nad saaksid koerte küünte lõikamise protsessi läbi viia.