Müdür Jim Lefebvre derhal kovuldu.

Düşük iş yükleri, kusur değil stratejidir. SAVAŞ ölçeği, rahatlatıcılar için bozulur, çünkü takımlar esasen yakın bir dokuzuncu vuruştaki bir SAVAŞ’ın diğer herhangi bir genel durumda birden fazla SAVAŞ değerinde olduğunu söylüyorlar Bize ne kadar değerli bir fikir veriyorlar, çünkü imzalamak için kurtarıcı sözleşmeleri sunuyorlar. onlarla. Son on yılda artı, takımlar bir başlangıç ​​atıcısı veya pozisyon oyuncusundan galibiyet başına yaklaşık 5 milyon dolar harcadı. Bir yardım atıcısından galibiyet başına neredeyse 11 milyon dolar harcadılar. Her iki takım da paralarını harcama konusunda çok kötüdür ya da yüksek kaldıraçlı SAVAŞ’ın sıradan SAVAŞ’tan çok daha değerli olduğunu düşünüyorlar.

Belki iki kat daha değerli. “İki kat daha değerli” doğruysa, Rivera’nın 56 SAVAŞI bir ön büro için bir takım için başlangıç ​​atıcısı veya pozisyon oyuncusu tarafından yaklaşık 110 SAVAŞ kadar değerli olacaktır. Bu bir iç çember Onur Listesi: Greg Maddux, Mickey Mantle Şimdi, bu bazı varsayımlara dayanıyor ve yardım görevlileri için aşırı cömert olabilir, ancak aynı zamanda Onur Listesi oylamasına da oldukça uygun. Rahatlatıcı olmayanlar için, 60 WAR ciddi tartışmalara girmek için gerekenlerle ilgilidir ve 70 veya 80 bir oyuncuyu kilitlenmeye yaklaştırır.

Bazı oyuncular 50 WAR ile ciddi adaylıklara gizlice girerler. Rahatlatıcılar için bu standartlar yarıya indirilmiştir: 25 zemin (Sutter, Fingers), 30 ciddi bir aday (Hoffman ve Smith), 35 veya 40 kilit yapar (Gossage, Wilhelm). Ortalama Onur Listesi kurtarıcısı 38 normal sezonda SAVAŞ geçirdi. Rivera bundan yüzde 50 daha fazlasına sahipti ve tabii ki bu senaryoda sezon sonrası maça çıkmadı. Ünlü olarak Ernie Banks ve Rivera’nın normal sezon cWPA (.341) ası Banks’ın (.213) yoktu. Rivera’nın normal sezon cWPA’sı, Randy Johnson ve Pedro Martinez’in hemen arkasında ve David Ortiz ile Chipper Jones’un hemen önünde, şimdiye kadarki en yüksek 131.’tir.

Gerçekten de, onun cWPA’sı – herhangi bir sezon sonrası katkısı olmaksızın – sezon sonrası da dahil olmak üzere, Onur Listesi’nin medyan Salonunun cWPA’sı kadar olacaktı. Her Hall of Famer, sezon sonrası katkılarını geliştirmedi. Normal sezon Rivera, Wade Boggs, Tom Seaver, Greg Maddux, Mike Piazza ve cWPA’sı 15 Ekim 1988’de büyük bir darbe alan ilk oy pusulası olan Eckersley’in toplam cWPA katkılarının önünde olacaktı. 4 Kasım 2001’de Tony Womack (cWPA ile) beyzbol tarihinin en büyük üçüncü hiti olduğunda daha da büyük bir darbe aldı. Daha az bir rahatlatıcı bu kadar yaşamamış olabilir.

Ancak Rivera, tüm zamanların en büyük yardımcısıdır. İkisi de. Buster Olney Editör’ün notuna Alex Rodriguez söylediği gibi: Alex Rodriguez, dört oyuncudan üçünün 2019 Beyzbol Onur Listesi sınıfında oy kullandığı takım arkadaşıydı. A-Rod, New York, Cooperstown’daki kutsallaşmalarına giden günlerde, Mariano Rivera, Edgar Martinez ve Mike Mussina’nın – takım arkadaşları, yarışmacılar ve arkadaşlar olarak – hikayelerini kendi sözleriyle paylaşıyor. • A-Rod: Edgar Martinez | Mike Mussina 2019 Hall of Fame sınıfıyla ilgili birinci şahıs dizisinde Alex Rodriguez, Mariano Rivera’nın Yankees takım arkadaşlarından ne kadar talepkar ve destekleyici olduğunu gösteriyor. Getty Images aracılığıyla Michael Zagaris / MLB Fotoğrafları: Mariano Rivera, şimdiye kadarki en büyük rahatlama sürahisi ve oybirliğiyle yapılan ilk seçim olan Pazar günü Onur Listesi’ne alınacak.

Hayranların onun hakkında her zaman hatırlayacakları şey, höyükte ne kadar soğukkanlı olduğu, ne kadar sabırlı olduğu, zaferde ya da o ender yenilgi anlarında olduğu idi. Ama tanıdığım Mo, ihtiyacı olan birini açıkça çiğneme yeteneğine sahip. Benim gibi Dünyanın en kötü yerlerinden biri Yankees kulüp binasındaydı, bir ile beş arasındaki sıralarda, eğer kaybediyorsak veya kötü oynuyorsak, çünkü Mariano’nun olacağı yer orası, her şeyi izliyordu.bedava bonuslu bahis siteleri Rutinin bir parçası olarak, oyunun ilk bölümünde kulüp evinde kalır, sonraki vuruşlarda atış yapmaya hazırlanırdı ve erken geride kalırsak ve yarasa dönüşümüz sırasında dolabıma geri dönerdim. her yerimde olacaktı. “Kafanın üzerinde o perdede sallanarak ne düşünüyordun?” o talep ederdi.

Ya da, “Bu nasıl bir oyundu? Oraya geri dön, seni geri zekalı.” Editörün Seçimi Mariano Rivera’nın bir değil, iki Onur Listesi kariyeri vardı, yeni Onur Listesi’nde A-Rod Edgar Martinez: ‘Doktora yapardı. D. ‘Hall masalları: Doc’un dürtüsü, Edgar’ın tembel gözü, Moose’un ölçüm bandı2 ile ilgili George Steinbrenner’dan çok alıntı yaptı ve bizim kulüp binamızda Steinbrenner’ın Yanke’lerden istediği şeyin bir düzenlemesi gibiydi. George ve Don Mattingly’den öğrendiği her şeyi hatırladı ve çok fazla Yankee gururu vardı. Her zaman mükemmel bir şekilde traş olmuştu – üzerinde saat 5 yönünde bir gölge gördüğümü hatırlayamıyorum – ve her yolculukta kravatı bir tatbikat çavuşuymuş gibi mükemmel bir şekilde düğümlenmişti. Mariners ve onu gerçekten tanımıyorduk, Edgar Martinez ve ben ona işini nasıl yürüttüğü, tepede ne kadar zarif ve şık olduğu konusunda büyük bir saygıyla baktık. Asla seni vurucu olarak utandırmaya ya da ortaya çıkarmaya çalışmadı.

Onu tarlanın diğer ucundan izlerken, orada her zaman bir gizem duygusu vardı ve höyüğün üzerinde ne kadar duygusuz olduğu için neredeyse utangaç ve çekingen olduğunu düşünürdünüz. Bu izlenim, onunla All-Star Games’teki Amerikan Ligi kulüp binasındaki etkileşimimle pekiştirildi, çünkü çok az konuştu ve zar zor göz teması kuruyordu.Ama Yankees’e katıldıktan sonra öğrendiğim şey, mesafesini korumasının sebebiydi. All-Star Oyunları çok rekabetçi olduğu için – yenmeyi beklediği oyunculara çok yaklaşmak istemiyordu – ve belki de ona en az uyan dildeki iki kelime çekingen ve utangaçtı. Beyzbol dünyamın ayrılmaz bir parçası oldu, ama aynı zamanda hayatımın en büyük arkadaşlarından biri oldu. “Yankees kulüp binasında yeryüzündeki en kötü yerlerden biri, kaybediyorsak ya da kaybediyorsak kötü oynamak, çünkü Mariano’nun olacağı yer burası, her şeyi izliyor … erken geride kalırsak ve yarasa dönüşümüz sırasında dolabıma geri dönersem, her yerimde olurdu. ” Ne düşünüyordun, sallanıyordun kafanın üstündeki adım? ‘ Ya da ‘Bu ne tür bir oyundu?

Oraya geri dön, seni aptal. ‘”Mariano Rivera’da Alex Rodriguez İnsanların onun ne kadar olağanüstü bir atlet olduğunun farkında olduğunu sanmıyorum. Kariyerimizin sonlarında Yankees’in bahar eğitim tesisinde testler yapıldı ve Mariano Oradaki herhangi bir oyuncunun en yüksek dikey sıçraması – 35 inç. Bir jimnastikçi esnekliğiyle tavşan gibi zıplayabilirdi.

40’lı yaşlarının başındayken, yine de bir bölünmeye düşebilirdi. Joe Torre her zaman Mariano’nun takımdaki en iyi orta saha oyuncusu olduğunu söylerdi, çünkü vuruş antrenmanında çok fazla yere koşan topları örttü ve o sırada Bernie Williams’ta bir Gold Glover’ımız vardı. atmak – bir kesici – ve yine de bu geç hareket nedeniyle ona vuramadılar. Pedro Martinez gibi uzun parmakları ve bileklerinde esneklik var ve bence bu, topu bıraktığında ona neredeyse bir kırbaç hareketi gibi verdi. Ama aynı zamanda topu serbest bıraktığında inanılmaz bir uzatması vardı ve bence bu sahada kimsenin vuramayacağı geç yaşama katkıda bulundu. Teslimatının ne kadar yumuşak ve patlayıcı olduğuna her zaman hayran kalmıştım.

Bilim, bir vurucunun bir sahayı ana plakaya kadar takip edemeyeceğini ve bıçağındaki dramatik hareketin son sekiz inçte olduğunu gösteriyor. Vurucular onu göremedi, vuramadılar, Yankees’e ilk katıldıktan sonra üçüncü aşamadan fırlatırken bazı sorunlar yaşadım – bazı yipler. Chuck Knoblauch durumu değildi, ama harika değildi. Bu yüzden o ve ben, bana yardım etmek için her gün uzun uzun uzun yola çıkmaya başladık. Sağ sahadaki faul çizgisinde dururdum ve sol orta sahada 399 fitlik çizgiye gelene kadar geri çekilirdi.

Ona yaklaşma şansı bile bulabilmek için atışlarıma koşmam gerekirdi ve sanki bir atıcının teslimatını sürdürerek benimle alay ederdi, sanki uzağa fırlatırdı – ve topu çok yükseğe fırlatırdı. cirit gibi ve o kadar ileri gidecekti ki. Asla inmeyecek gibiydi. Ve sonra eldivenime düşecekti.A-Rod Rivera’da: “Onu hayal kırıklığına uğratmaktan nefret ediyordum.” Nick Laham / Getty Images Konuşmalarımızın yaklaşık yüzde 80’i İspanyolca idi. Mariano son ısınma turunu attığında, üçüncü meydancı olarak ona her zaman dış saha oyuncusu olurdum ve onu İspanyolca olarak kandırıp ona muerto diyordum – Hadi gidelim, fırçalayın. d ona der ki, “Mo, eğer toplarım olsaydın, 800 kurtarış yapardın.” Ve o, “Eğer benim toplarım olsaydı, 1000 ev koşusu yapardın” diye karşılık verirdi. Mariano emekli olduktan ve kariyerimin son yıllarını oynadıktan sonra, Federal Ekspres’e – testislerini bana postalamaya, böylece bir tane almam için bana göndereceğine dair şaka yapıyordu.Her zaman öğretmek istiyordu ve bir papaz gibi , her zaman bir İncil’i vardır, ama asla abartmaz; mesajlaşma konusunda harikadır. İşleri doğru yapmamı ve bana dikkat etmemi istedi, beni ballparks’da yaptıkları Pazar sabahı ayinlerine katılmaya teşvik etti ve bazı Pazar günleri bitkin ve yalvarırdım.

Sinirlenirdi, beni bir gün sessizlikle cezalandırırdı. Onu hayal kırıklığına uğratmaktan nefret ediyordum, Komiserin ofisiyle ilgili en kötü sorunumda Mariano beni her zaman aradı. Uçağa bindi, beni görmek için Miami’ye uçtu ve çok netti: “Ne yapıyorsun?” Benim yaptığım saçmalıkları asla desteklemedi. İnançla dolu ve her zaman gerçek kuzeydi, birçok hata yaptım ve beni doğrudan aradı, gözlerimin içine baktı ve beni azarladı. Ama bunu asla bana tepeden bakmış gibi hissettirecek şekilde yapmadı; Daha iyi seçimler yaparsam yolumu bulabileceğimi hissettirdi.

Mariano bana sırtını dönmedi ve bana umut verdi.Sonunda hatalarıma sahip oldum. Mariano mesaj attı ve “Tüm kariyerin boyunca bunu neden yapmadın?” Diye sordu. 2015 bahar eğitiminde Yankees’e döndükten sonra, Mariano konuk eğitmen olarak geldi ve eski arkadaşlarımın yapacağı gibi beni iyi huylu bir şekilde ayırdı ve bana baktı ve “Gerçekten iyi gidiyorsun” dedi. Tüylerim diken diken oluyor ve o anda ne anlama geldiklerini, Mariano Rivera kadar derinlik ve karaktere sahip birinden geliyor. Asla müziğe girmedim, ama bir konserin kanadında duruyormuşum gibi hissettim Mariano, Yankee Stadyumu’nda bir oyuna girdiğinde, “Enter Sandman” hoparlörlerden gümbür gümbür gümbür gümbür gümbür gümbür gümbür gümbür gümbür gümbür gümbür gümbür gümbür gümbür gümbür gümbür gümbür gümbür gümbür çıkmak Beyzbol tarihindeki en büyük atış silahı olan onu görmek için orada olduğum için ne kadar şanslı olduğumu kendime söylerdim. 23 Ocak 2019David Schoenfield ESPN Kıdemli Yazar Kapat SweetSpot beyzbol blogunun kıdemli yazarı Sayfa 2’nin eski editör yardımcısı 1995’ten beri ESPN.com’da. Twitter’da takip edin Salı günkü Onur Listesi duyurusundan önce, Seattle’daki yerel medya yayınlanan her oy pusulasını ele aldı Bu, Edgar Martinez’in adını bir başkanlık seçiminin çılgınca gönderileriyle işaretledi. en sevdiği oyuncuyu desteklemek için bir pankart yaptı ve ev plakasının arkasına astı. “Edgar esta caliente” işareti Kingdome’da bir demirbaş haline geldi.

Martinez evlendiğinde, nişanlısı Holli Beeler, bir maçtan önce Harder’s koltuğuna geldi ve onu düğüne davet etti. Harder, karşılama hattından geçerken Martinez’in yanağına bir gagalama yaptı. Arkadaşım Ted Facebook’ta bir geri sayım başlattı. Paylaşımlarından biri, büyükannesinin 2010’da 102 yaşına bastığı zamandı. Edgar, en sevdiği oyuncuydu. Martinez ona sadece imzalı bir fotoğraf göndermekle kalmadı, aynı zamanda doğum gününü kutlamak için telefonla aradı. Birkaç gün önce annem bana bir mesaj gönderdi: “Yerel adamlar Edgar’ın bu sefer başaracağını düşünüyor.” Gerçekten de yaptı.

Martinez’in oy pusulasındaki 10. ve son seferinde, beyzbol yazarları sonunda onu Onur Listesi’ne seçtiler. Eski takım arkadaşı Dan Wilson, Space Needle’ın tepesine çıktı ve Martinez’i onurlandırmak için “11” bayrağını kaldırdı. Ken Griffey Jr., Martinez ile röportaj yapılırken MLB Network’ü aradı ve “Mariner ailesi için harika bir gün” olarak nitelendirdi. Kimsenin sürprizine göre Martinez, haberler konusunda nazik davranarak, seçilme sürecindeki uzun sürecin acısını göstermedi. “Bu 10 yıllık bekleyiş, bir medya konferansı görüşmesi sırasında İspanyolca” dedi. çocuklar daha büyüktür ve ailemiz bu anın tadını çıkarmak için hayatımızın en mükemmel aşamasındadır.

Böyle olduğu için çok minnettarım. “Mariners ve hayranlarına destekleri için teşekkür eden bir tweet attı. Kısa süre önce yeniden adlandırılan T-Mobile Park’tan Cooperstown’daki Main Street’teki Baseball Hall of Fame’e 2.866 mil, ancak bir Tüm Mariners hayranları ordusu, Temmuz ayındaki indüksiyon gününde yürüyüşün orada olmasını sağlayacak. Uzun süredir Mariners hayranlarının Martinez’e olan sevgisini ve sevgisini anlamak için, önce 1990’larda sadece Mariners organizasyonunun değil, aynı zamanda şehrin durumunu anlamalısınız. 1995’i ve sonrasında ne olduğunu anlamalısınız. Bu, teknoloji patlamasından hemen önceydi, Amazon şehre sahipti ve takılmamış gömlekli teknoloji kardeşler sokaklarda küçük paketler halinde dolaştılar, emlak fiyatları tamamen çılgınlaşmadan ve trafik sadece bir sorundu. Seattle, kendisini Pasifik Kuzeybatısındaki bu gizli mücevher olarak görüyordu. Grunge’ın doğduğu yerdi ve Boeing ile Microsoft’un eviydi. Pike Place Market ve Alki Beach vardı ve güneşli günlerde, uzakta, karla kaplı Rainier Dağı, gururlu bir anne gibi şehrin üzerinde görkemli bir şekilde yükseliyordu.

Seattle, büyük bir Amerikan şehri olarak bu ulusal tanınma için özlem duyuyordu. Orada büyürken, profesyonel sporculardan birinin Seattle’da yıl boyunca yaşamaya karar vermesinin çok önemli olduğunu hatırlıyorum: Bakın, burada yaşamayı seviyor. Editörün SeçtikleriPassan: Neden Barry Bonds ve Roger Clemens Hall of Fame’e girmiyorlar2019 Hall of Fame: Seçmenlerimiz kimi seçti? 2019 Baseball Hall of Fame: Dört Cooperstown’a girdi2 İlgili Beyzbol takımı, ancak, Ken Griffey Jr.’ın olay yerine gelip serinin ilk büyük yıldızı olması dışında dikkat çekmek için pek bir şey yapmamıştı. 1977’de bir genişleme takımı olan Mariners, 1991’e kadar ilk galibiyet sezonunu yaşamadı. Menajer Jim Lefebvre derhal kovuldu.

Takımın sahibi George Argyros ve ardından Jeff Smulyan, takımı hareket ettirmek istedi. 1994’te Kaya dibi geldi. 19 Temmuz’da, Orioles’e karşı bir maçtan birkaç saat önce, Kingdome çatısından birkaç 26 kiloluk tavan kiremiti düştü. Birinin Cal Ripken Jr.’a vurmasının 50 metre yakınına geldiği bildirildi. Mariners, sonraki 20 maçını yolda oynamak zorunda kaldı ve oyuncuların grevi sezonu bitirmeseydi, oyunlarının geri kalanını yolda oynayacaklardı. Ağu

12. Takım başkanı Chuck Armstrong, tüm durumun Mariners’ı beyzbolun “alay konusu” yaptığını söyledi.