WebMD Medical News: „Implanty piersi podnoszą seks, poczucie własnej wartości”.

Spędziły też więcej czasu w gabinecie psychiatrycznym niż kobiety, które nie przeszły operacji.

Nieprzerwany

Z biegiem lat dr Rod J. Rohrich, przewodniczący chirurgii plastycznej w University of Texas Southwestern Medical Center w Dallas, rozpoznał u pacjenta nierealistyczne oczekiwania. "Chcę to zrobić, jeśli pacjent robi to dla siebie – nie dla swojego nowego chłopaka czy dla ratowania małżeństwa."

Nie będzie leczył pacjentów, którzy przechodzą poważne zmiany życiowe – rozwód, śmierć w rodzinie, mówi WHTT. "Mówię im z góry, że to nie zmieni twojego życia, nie da ci nowej pracy, nie umówi cię na więcej randek. Ale może sprawić, że poczujesz się lepiej z tym, kim jesteś."

Kiedy implanty piersi maskują większy problem

Kiedy poczucie własnej wartości i poczucie własnej wartości są bardziej kruche, ludzie mają nierealistyczne oczekiwania co do operacji implantów piersi, wyjaśnia Wellisch. "Szukają transformacji poczucia siebie. Przepaść między ich idealnym ja a prawdziwym ja – lub sposobem, w jaki postrzegają siebie – jest większa niż w przypadku drugiej grupy."

Dla tych kobiet operacja wszczepienia implantów piersi jest podejściem do większego problemu z pomocą opaski, mówi. "Oni robić czuję się lepiej po tego rodzaju operacji. Widziałem to w swojej praktyce. Ale operacja nie może zmienić kruchego lub wyjątkowo wrażliwego poczucia siebie."

Nie jest zaskoczeniem dla Wellischa, że ​​badania wykazują zwiększone ryzyko samobójstwa wśród niektórych kobiet z implantami, często 20 lat później. Niektóre kobiety mogą mieć nadzieję, że implanty piersi są szybkim rozwiązaniem problemów ze zdrowiem psychicznym.

"Możliwe, że kobiety cierpią na chorobę psychiczną, wtedy czują się lepiej po wszczepieniu implantów," mówi Loren Lipworth, ScD, adiunkt medycyny prewencyjnej na Uniwersytecie Vanderbilt w Nashville, Tennessee, który pracował nad niektórymi badaniami. "Badania z pewnością wykazały wysoki poziom satysfakcji i poprawę jakości życia po tej operacji."

Ale dekadę później satysfakcja z jakiegoś powodu znika, mówi Lipworth. "Może się zdarzyć, że choroba psychiczna pogorszy się później lub rozwinie się później. Nie wiemy na pewno."

Konkluzja: Kobiety muszą być świadome tego ryzyka, mówi. "Kobieta wie, czy ma depresję. Powinna mieć świadomość, że depresja może powrócić”.

Nieprzerwany

Dobrzy chirurdzy pomogą kobietom ocenić, czy ich oczekiwania i powody, dla których chcą wszczepić implanty piersi, są realistyczne.

Rohrich odrzuca pacjentów, którzy składają nierealistyczne prośby – uznając to za znak, że mogą mieć problemy emocjonalne. "nie mogę zrobić 5’1" kobieta do filiżanki D. Może właśnie tego chcą niektórzy — i zawsze mogą dostać to, czego chcą, gdzie indziej. Ale odrzucam je”.

Casas stara się również monitorować słabą samoocenę i obraz ciała. "Stawiamy je przed lustrem. Co widzisz? Muszą widzieć prawdziwą osobę, a nie to, za kogo się uważają. Jeśli są oznaki dysmorfii ciała, potrzebują prawdziwej oceny psychiatrycznej i wsparcia psychiatrycznego."

Funkcja WebMD Zrecenzowane przez Brunildę Nazario, MD w dniu 12 maja 2008 r.

Źródła

ŹRÓDŁA:

Laurie Casas, MD, profesor nadzwyczajny chirurgii, Northwestern UniversityFeinberg School of Medicine, Evanston, Ill.

Dr David K. Wellisch, profesor psychiatrii, David Geffen School ofMedycyna, UCLA.

Rod J. Rohrich, MD, przewodniczący chirurgii plastycznej, University of TexasPołudniowo-Zachodnie Centrum Medyczne w Dallas.

Loren Lipworth, ScD, adiunkt medycyny prewencyjnej, VanderbiltUniwersytet, Nashville, Tennessee.

Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych.

Narodowe Centrum Badawcze Kobiet & Rodziny.

Center4research.org: "Co musisz wiedzieć o piersiachImplanty."

Sarwer, D. Chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna, lipiec 2003; tom 112: pp83-90.

Crerand, C. Pielęgniarstwo chirurgii plastycznej, lipiec-wrzesień. 2007; tom 27, s.146-154.

McLaughlin, J. Psychosomatyka, lipiec-sierpień. 2004; tom 45, s.277-280.

Wiadomości medyczne WebMD: "Potwierdzono powiązanie implantu piersi/samobójstwa."

Wiadomości medyczne WebMD: "Implanty piersi podnoszą seks, poczucie własnej wartości."

Rohrich, R. Chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna, styczeń 2007; Tom119: s. 401-408.

© 2008 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

16 kwietnia 2012 r. — Wyrzeźbiony podbródek może być najnowszym "muszę mieć" część ciała.

Pojawia się nowy raport "podbródki," inaczej zwane powiększaniem podbródka lub implantami podbródka, to najszybciej rozwijający się trend w chirurgii plastycznej wśród mężczyzn i kobiet. Popularność implantów podbródkowych wzrosła o 71% w 2011 roku, więcej niż powiększanie piersi, wstrzykiwanie toksyny botulinowej i liposukcja łącznie.

Naukowcy twierdzą, że trend wydaje się być napędzany przez połączenie rosnącego korzystania z czatów wideo, starzejącej się populacji wyżu demograficznego i konkurencji w miejscu pracy.

"Podbródek i linia żuchwy to jedne z pierwszych obszarów, które wykazują oznaki starzenia," Malcolm Z. Roth, MD, prezes Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych, mówi w komunikacie prasowym. "Wiemy również, że ponieważ coraz więcej osób widzi siebie w technologii czatu wideo, może zauważyć, że ich linia szczęki nie jest tak ostra, jak tego chce."

Inne zabiegi kosmetyczne, które odnotowały największy wzrost popularności w 2011 roku, również skupiają się na twarzy, w tym:

Powiększanie ust: wzrost o 49% Implant policzka: wzrost o 47% Laserowy resurfacing skóry: wzrost o 9% Wypełniacze tkanek miękkich: wzrost o 7% Facelift: 5% wzrost

Najlepsze zabiegi kosmetyczne

Chociaż liczba implantów podbródkowych wzrosła z 12 077 do 20 680 w 2011 roku, liczba ta jest mała w porównaniu z najpopularniejszym zabiegiem kosmetycznym, jakim jest powiększanie piersi.

Raport pokazuje, że chirurdzy plastyczni wykonali ponad 300 000 operacji powiększenia piersi w 2011 roku, co stanowi wzrost o 4% od 2010 roku.

Inne czołowe zabiegi kosmetyczne z zakresu chirurgii kosmetycznej w 2011 roku to:

Zmiana kształtu nosa: 243,772 (spadek o 3%) Liposukcja: 204 702 (do 1%) Operacja powiek: 196 286 (spadek o 6%) Modernizacja: 119 026 (do 5%)

Naukowcy twierdzą, że lifting twarzy powrócił do pierwszej piątki najlepszych operacji plastycznych po raz pierwszy od 2004 roku i wybił plastykę brzucha z pierwszej piątki.

Wśród małoinwazyjnych zabiegów kosmetycznych najszybciej rozwijały się depilacja laserowa i wypełniacze tkanek miękkich.

Wśród pięciu najczęściej wykonywanych małoinwazyjnych zabiegów w 2011 roku znalazły się:

Toksyna botulinowa typu A (Botox, Dysport): 5,7 mln (do 5%) Wypełniacze tkanek miękkich (Juvederm, Perlane, Radiesse, Restylane, Sculptra i inne): 1,9 mln (wzrost o 7%) Peelingi chemiczne: 1,1 mln (spadek o 3%) Depilacja laserowa: 1,1 mln (do 15%) Mikrodermabrazja: 900 000 (do 9%)

Nieprzerwany

Chirurgia plastyczna wśród płci

Naukowcy twierdzą, że kobiety stanowiły 91% wszystkich zabiegów kosmetycznych, a większość zabiegów dotyczyła osób w wieku od 40 do 54 lat.

Wśród kobiet najpopularniejszymi zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej plastycznej w 2011 roku były:

Powiększanie piersi: 307 000 (do 4%) Zmiana kształtu nosa: 182 000 (spadek o 4%) Liposukcja: 182 000 (do 1%) Operacja powiek: 168 000 (spadek o 5%) Plastyka brzucha: 111 000 (bez zmian)

Najpopularniejszymi plastycznymi operacjami plastycznymi dla mężczyzn były:

Zmiana kształtu nosa: 62 000 (spadek o 2%) Operacja powiek: 29 000 (spadek o 9%) Liposukcja: 23 000 (spadek o 3%) Zmniejszenie piersi: 20 000 (do 8%) Modernizacja: 11 000 (do 3%) Wiadomości o zdrowiu WebMD Zrecenzowane przez Louise Chang, MD w dniu 13 kwietnia 2012 r.

Źródła

ŹRÓDŁA:

Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych, "Raport Statystyczny Chirurgii Plastycznej 2011," 16 kwietnia 2012 r.

Komunikat prasowy Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych.

20 lutego 2004 – Amerykanie dokonują masowych ekstremalnych i niezbyt ekstremalnych zmian, według nowo opublikowanych statystyk, które pokazują, że liczba zabiegów kosmetycznych wzrosła o 20% w 2003 roku – to około 8,3 miliona zabiegów.

"W zeszłym roku ludzie mogli się powstrzymywać z powodu gospodarki, 11 września i wojny, a może teraz jesteśmy przygotowani na niektóre złe wiadomości i czujemy się lepiej w gospodarce, więc chętniej rozstajemy się z naszymi pieniądze i psychicznie bardziej skłonne i zdolne do poddania się zabiegom kosmetycznym," mówi White Plains, nowojorski chirurg plastyczny Robert Bernard, prezes Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Estetycznej (ASAPS), grupy, która zastosowała się i opublikowała nowe statystyki.

Według nowych statystyk liczba zabiegów chirurgicznych wzrosła o 12% od 2002 roku, podczas gdy liczba zabiegów niechirurgicznych wzrosła o 22%.

Pięć najlepszych chirurgicznych zabiegów kosmetycznych w 2003 roku to:

Liposukcja, wzrost o 3% od 2002 r. Powiększanie piersi, wzrost o 12% Operacja powiek, wzrost o 17% Korekcja nosa, wzrost o 10% Zmniejszenie piersi, wzrost o 17%

Pięć najlepszych niechirurgicznych zabiegów kosmetycznych w 2003 roku to:

Zastrzyk z botoksu, wzrost o 37% Depilacja laserowa, do 25% Mikrodermabrazja, dół 17% Peeling chemiczny, do 46% Zastrzyk kolagenu, dół 21%

W nadchodzących latach inne zabiegi niechirurgiczne prawdopodobnie wzrosną z powodu pojawienia się nowych wypełniaczy usuwających zmarszczki, Bernard przewiduje dla WebMD. FDA zatwierdziła Restylane 12 grudnia 2003 roku do leczenia umiarkowanych do ciężkich zmarszczek wokół nosa i ust. Restylane jest wytwarzany z kwasu hialuronowego, który jest substancją normalnie występującą w skórze, która dodaje jej objętości i pełni. Oczekuje się, że inne zostaną zatwierdzone w najbliższej przyszłości, mówi.

Pod względem wieku:

Najwięcej zabiegów wykonano u osób w wieku 35-50 lat, 45% ogółu. Osoby w wieku 19-34 lata miały 24%; Osoby w wieku 51-64 lata miały 23%; Osoby w wieku 65 lat i starsze miały 5%; A osoby w wieku 18 lat i młodsze miały mniej niż 3%.

Wenus i Mars

Kobiety ponad dwukrotnie częściej niż mężczyźni rozważają operację plastyczną, a różnica ta może się pogłębiać. W szczególności 34% kobiet ankietowanych w nowym badaniu ASAPS stwierdziło, że rozważyłoby operację plastyczną, w porównaniu z 14% mężczyzn. Mężczyźni i kobiety w wieku 45-54 lat stanowili grupę wiekową, która najczęściej rozważała operację plastyczną.

Nieprzerwany

Kobiety wykonały 87% zabiegów kosmetycznych w zeszłym roku. W latach 2002-2003 liczba zabiegów kosmetycznych u kobiet wzrosła o 16%.

Pięć najlepszych chirurgicznych zabiegów kosmetycznych dla kobietw 2003 roku to:

Liposukcja Powiększanie piersi Chirurgia powiek Zmniejszenie piersi Korekcja piersi

"Liczba mężczyzn poddawanych zabiegom znacznie wzrosła, ale nie wzrosła znacząco w stosunku do kobiet," mówi Bernard. "Około 1,1 miliona mężczyzn poddało się zabiegom kosmetycznym w 2003 r. – wzrost o prawie 31% w porównaniu z 2002 r., więc więcej mężczyzn ma zabiegi kosmetyczne, ale nie więcej w porównaniu z kobietami." on mówi.

Trzynaście procent zabiegów kosmetycznych w 2003 roku zostało wykonanych u mężczyzn, w porównaniu z 12% w 2002 roku.

Pięć najlepszych zabiegów chirurgicznych dla mężczyzn to:

Liposukcja Korekcja nosa Chirurgia powiek Zmniejszenie piersi w leczeniu powiększenia męskich piersi Przeszczep włosów

Wzrost liczby operacji po utracie wagi

Coraz częściej pojawiają się również zabiegi modelowania sylwetki, które zwykle następują po operacji odchudzania. W porównaniu z 2002 rokiem liczba operacji plastyki brzucha (plastyki brzucha) wzrosła o 42%, uniesienia dolnych partii ciała o 127%, a uniesienia ud o 109%.

Rosnąca liczba Amerykanów, w tym NBC Dzisiaj pokaż Weatherman Al Roker i piosenkarka Carnie Wilson decydują się na operację odchudzania lub operację bariatryczną. Według New York Times, Procedury chirurgii odchudzającej wzrosły w ubiegłym roku o 40%.

A operacja pomostowania żołądka nie jest ostatnią operacją, jaką przejdą takie osoby, mówi Lawrence Reed, chirurg plastyczny z Nowego Jorku.

Odzwierciedlając nowo opublikowane statystyki, Reed mówi, że w tym roku wykonuje znacznie więcej podnoszenia ud, podnoszenia ramion, podnoszenia dolnej części ciała i abdominoplastyki u pacjentów, którzy stracili dramatyczne ilości wagi i chcą napiąć i ujędrnić pozostałą zwiotczałą skórę.

"Nastąpił ogromny wzrost rzeźby ciała, ponieważ ludzie są ogólnie zaniepokojeni wagą i coraz więcej poddaje się procedurom odchudzania," on mówi.

Nieprzerwany

Efekt J-Lo

Nowe statystyki pokazują, że powiększanie pośladków zwiększyło się o 533% w 2003 roku do 3885 zabiegów. "Na pewno może mieć na to wpływ J-lo," mówi Reed. Piosenkarka/aktorka Jennifer Lopez jest znana ze swoich hojnych pośladków, podobnie jak inne gwiazdy popu, takie jak zdobywczyni nagrody Grammy Beyonce Knowles.

"Ogólnie nowe statystyki pokazują, że gospodarka jest coraz lepsza," mówi Reed. "W zeszłym roku zabiegi niechirurgiczne wzrosły bardziej, ponieważ są tańsze, ale teraz, gdy gospodarka jest lepsza, decydują się na zabiegi chirurgiczne," on mówi.

Ryzyka nie należy lekceważyć

Niedawno śmierć powieściopisarki Olivii Goldsmith, która doznała ataku serca, gdy poddała się znieczuleniu na zabieg usunięcia luźnej skóry z podbródka, rzuciła światło na fakt, że chirurgia plastyczna jest zabiegiem chirurgicznym i w rzeczywistości wiąże się z realnym ryzykiem .

"Lekarze powinni omówić zagrożenia, powikłania i alternatywy dla operacji, aby ich pacjenci mieli pełne zrozumienie konsekwencji tego, co rozważają," mówi Bernard. "Pacjenci przychodzą i znają rutynę, ponieważ spotykają się z więcej niż jednym lekarzem i rozmawiają z przyjaciółmi, którzy mówią: „nie mów o tym lekarzowi, bo nie będą operować”, więc niektórzy ludzie będą ukrywać informacje," on mówi.

I nie zdają sobie sprawy, że wyrządzają sobie krzywdę, dodaje Bernard.

Na przykład lekarz pyta: "Czy palisz papierosy?" I Ty powiesz "Nie," ale tak naprawdę jesteś palaczem na co dzień. Wpływa to na ryzyko i prawdopodobnie rodzaj operacji, którą wybierzesz, mówi.

Aby mieć pewność, że uzyskasz najlepszy możliwy wynik, zawsze wybieraj chirurga plastycznego z certyfikatem zarządu i "nie wchodzić do gabinetu chirurga plastycznego z wcześniej przyjętym pomysłem na zabieg," on mówi. "Wejdź i porozmawiaj z chirurgiem plastycznym i powiedz mu, co uważasz za problem, i porozmawiaj z lekarzem."

Aby znaleźć najbliższego chirurga plastycznego posiadającego certyfikat zarządu, odwiedź stronę internetową https://produktopinie.top/cardiline/ ASAPS pod adresem www.surgery.org.

27 marca 2000 (Chantilly, Wirginia) — Sześć miesięcy po narodzinach swojej drugiej córki Julia przymierzała kostium kąpielowy, kiedy wyjrzała przez okno. "Pamiętam, że [widziałem] wszystkie młode kobiety na plaży i myślałem: „Kiedyś tak wyglądałem” " przypomniała sobie. "Właśnie wtedy zdecydowałem, że dostanę implanty."

To decyzja, której teraz żałuje.

Kobieta Dulles w stanie Wirginia, która poprosiła o nieużywanie jej nazwiska, rozważa pozew przeciwko swojemu chirurgowi i firmie, która wykonała jej implanty: W ciągu pięciu lat od operacji powiększenia piersi musiała mieć implanty wymieniany dwukrotnie.

W zeszłym miesiącu kazała je usunąć na dobre.

Tkanka piersi otaczająca implanty Julii stała się tak wrażliwa, że ​​ledwo mogła dotykać swoich piersi. "Ból stawał się czasami nie do zniesienia," powiedziała. "Sprawiłam, że wzmocniły moją samoocenę, ale zanim je wyjęłam, stwierdziłam, że nie ma we mnie nic seksownego."

Kobiety takie jak Julia obserwują Waszyngton, w tych dniach po pierwszej formalnej ocenie implantów soli fizjologicznej przeprowadzonej przez Food and Drug Administration (FDA).

Na początku tego miesiąca panel doradczy FDA zalecił, aby dwie wiodące marki – produkowane przez McGhan Medical Corp. i Mentor Corp., obie z Santa Clara w Kalifornii – pozostały na rynku, o ile kobiety są w pełni poinformowane o ryzyku, w tym możliwość, że ich implanty mogą pęknąć, przeciekać lub spowodować infekcję.

Wśród zaleceń panelu: aby FDA dokonała przeglądu formularzy zgody podpisywanych przez kobiety przed operacją oraz aby producenci implantów dostarczali pełniejsze informacje na temat powikłań pooperacyjnych, takich jak reoperacje mające na celu wymianę nieszczelnych lub pękniętych implantów.